Skocz do zawartości
yendrek

Czy stara pamięć dławi upgrade'owaną platformę?

Rekomendowane odpowiedzi

Heja,

Do niedawna miałem pc na p8h61-m pro, i3-2120, 2x4gb ddr3 1333MHz, gtx 550 ti. Oprócz codziennych popierdółek czasem pykałem na niej w WoW'a 1440x900, 30fps, mid. Spokojnie dało by się wycisnąć więcej, ale kosztem koszmarnego wycia gpu.

Naszło mnie jednak liznąć luksusu gry w fhd 60fps high, więc zmieniłem procka na i5-2500 (bez k) a gpu na sapphire rx 570 nitro+ 4gb. Wektor upgrade'u: "po taniości" ;) Po drodze doszło jeszcze chłodzenie, bo i5 na boxowym od i3 miał po 85 stopni w grze.

Upgrade'owana platforma daje z palcem w nosie targetowe fhd/60fps/high. Męczy mnie jednak jedna rzecz: po wyłączeniu limitu fps w grze max to około 110 fps, tyle że... cpu i gpu się nudzą... HWINFO pokazuje: mocne obciążenie jednego rdzenia (rzędu 85%) i słabe trzech pozostałych (10-25%), średnio-niskie obciążenie gpu (gpu d3d utilization około 45%, zużycie vram ok 1,1gb, całkowita moc 50-60W, jeden wentylator 800rpm, drugi śpi), ram ok 6gb (cała platforma).

No i przechodząc do meritum z tematu - cpu i gpu pi razy oko na pół gwizdka, a fps stanął na 110. Czy powodem może być ram ddr3 1333, dławiący całą platformę? Czy zmiana na ddr3 1866 albo 2133 pozwoliła by podnieść fps lub detale na ultra? Z tymi fps to dyskusja akademicka, bo mam monitor 60hz i i tak ustawiam w grze limit fps na 64. Ale detalami ultra nie pogardził bym, może jakąś nowszą gierkę jedną czy drugą bym obleciał na stare lata. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...