Skocz do zawartości
under555

filmy hdr10bitów 4k na TV - jak to sensownie rozgryźć?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem zielony w temacie TV i dlatego drążę temat jak tylko mogę.,

 

Chodzi mi urządzenie,które podepnę do TV 4k HDR i będzie pełniło dwie funkcje

 

1. Streamingi... na pewniaka zawsze mi zadziała Netflix, Showmax i miliony inny IPLii czyli albo Android albo Windows.

Ma być szybko i stabilnie - czego nie dają wbudowaneg smart TV.

Ma być to aktualizowane i wspierane bo słyszałem o przypadkach gdzie z dnia na dzień jakaś aplikacja wymagała po aktualizacji android w wersji X(nie pamiętam numerków) a TV miał jeszcze przez 3 miesiące starszego androida i ta aplikacja po prostu nie działała.

 

Moim zdaniem idealnie tutaj podejdzie Nvidia Shield TV 2017,

Mam rację?

 

 

2. Druga sprawa... ta trudniejsza

Pliki hevc x265 czyli ripy BR HDR10Bitów ultra hd ważące czasem nawet 80GB.

Jak takie coś odpalać na TV w pełnej jakosci ?

 

a) na Nvidia Shield czyli androidzie

- ponoć kodi nie ma sensu bo wychodzi z tego w praktyce full hd- prawda?

- mxplayere i inne vlc nie znam szczegółów ale ponoć nie da rady + jakieś problemy z zew. pamięciami ma shield ponoć z ntfhs chyba wiec plik jedn ok 80GB nie da rady być odczytany

- Plex... jak ma się komputera (a ja od dwóch tygodni mam i5 8600k + 16 GB RAM + Windows 10 + GTX 1080Ti) - i tym sposobem ponoć WSZYSTKO  zadziała bez problemu : to prawda?

 

 

b) urządzenia HEVC typu zidoo x10 czyli coś jak shield ale nie do końca

odtwarza to ponoć jakimś cudem tego typu filmy z np. Pendrive... kompletnie tego nie rozumiem bo przecież stoi to na androidzie i powinno mieć te same ograniczenia jak Shield.

tam jest ponoć jakiś tryb emulowania filmu i widoczne to jest jakbyśmy BD włożyli do odtwarzacza bluray na płyty.

Jak to z tym jest w praktyce?

 

To urządzenie jest drogie + ma jeden minus moim zdaniem  = nie jest tak wspierane jak Nvidia Shield

Shield ma androida a będą kolejne czyli netflix będzie działał wiecznie + ma stosunkowo mocne podzespoły

Ten zidoo ma androida 6 + cisza o aktualizacjach + chyba słabsze podzespoły (o dziwo; chociażby mniej RAMu)

 

 

 

Jak to ogarnąć? jak Wy ten temat przeskoczyliście u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to zidoo i netflix  4k... Wygląda to na jakiegoś chinola, więc nie wiem jak z licencją. Dodatkowo na Amazonie napisali coś takiego: "Notice: zidoo X10 is not a traditional streaming media player,it's powerful on native play,if you want to play Youtube Netflix Hulu HD,it would't support!)"

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym był za Xbox One S.  Same filmy HEVC x265 w postaci plików mkv odtwarzam bezproblemowo z dysku podpiętego pod mój TV. Działa zarówno HDR i napisy. Waga plików obojętna bo testowałem takie po 80-90GB też. Gorzej z dźwiękiem, bo u mnie nie odpala Dolby Atmos, ale to nie powinno być problemu w przypadku Xbox'a One S. Odtawrza też płyty BD UHD, więc tym bardziej warto go posiadać do tego celu. Ja takich płyt nie kupuje i starcza mi TV lub  MPC HC i MadVR z poziomu Windows'a.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...