Skocz do zawartości
Mario_86

Nowa obudowa Max 400 zł(może trochę więcej)

Rekomendowane odpowiedzi

Ok mam trochę zawrót głowy z tymi obudowami ale powoli już zdecydowałem się na pewne propozycje. Mianowicie myślę nad Fractal Define C/Mini C(wersja z oknem tańsza ale chyba kosztem mniejszej ciszy(wersja bez okna panel boczny wyciszany)) lub Be Quiet Silent Base 601. W sumie na oknie mi nie zależy. Może jeszcze jakieś propozycje ?

Ps. Sprzęt jak w sigu. Raczej nie planuje ładować tam potworów jeśli chodzi o grafy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad Be Quiet, długo się też zastanawiałem nad Fractal Meshify, bo z tą siatką z przodu ma pewnie najlepszy przewiew powietrza, a ostatecznie wybrałem tego Phanteksa, głównie dlatego, bo mi się podobała w sumie. Nie ma co przesadzać z zastanawianiem się, bo to tylko obudowa i o ile nie kupi się jakiegoś najtańszego plastiku za 100 zł, to wszystko będzie fajnie śmigało. Patrz na to, żeby Ci się podobało potem, w tej cenie wszyscy oferują zbliżone obudowy, hartowane szkło, piwnica, zazwyczaj 2 wentylatory średniej półki, różnią się tylko wyglądem, choć czytałem czasami komentarze, że Be Quiet poza tym, że fajnie wygląda, jednak ma trochę wyższe temperatury w środku, ale Ty widzę się zastanawiasz nad tym najnowszym modelem, on chyba jest lepszy pod tym względem niż poprzednie ich obudowy.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za wszelkie porady. Zakupiłem Fractala C ;). Obecnie mam 3x 120 na przodzie i jedna 120 z tyłu. To co jedynie mnie martwi to nowo zakupiony dysk SSD Crucial Mx500 nagrzewa się niekiedy max do 40 st. Jest on zamontowany z tyłu za płytą główną. Koszyk na dyski ma chłodzenie na bieżąco z frontu czego nie można powiedzieć o chłodzeniu za płytą główną. Teraz kwestia czy przerzucić ten dysk do klatki 3.5 koło zasilacza dzięki czemu schłodzę go lepiej. Jakieś pomysły ? Chyba, że olać temat i zostawić tak jak jest bo może ten typ tak ma ;]

Edytowane przez Mario_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Też szukam obudowy w tej kwocie.
Chcę zmieścić w obudowie Palita 1080(szer. 285mm), ale w obecnej przez niedemontowalną klatkę na napędy z przodu jest tam dość ciasno.
Szukam dobrej jakościowo(cichej i niegrzejącej się zbytnio) i przemyślanej obudowy(ergonomia wewnątrz), która pozwoli mi zamontować na górze napęd dvd i na dole 1 dysk sshd i 1 ssd(na dole lub gdzieś na ściance), tak żebym miał miejsce w środku dla długiej karty. Zasilacz jaki ma się zmieścić to be quiet pure power 10.
Zastanawiałem się nad Fractal Design Define R5, ze względu na ilość miejsca, ale może jest coś tańszego co pozwoli mi na umieszczenie klatki na dyski na dowolnej wysokości.

Nie lubię jak mi się coś świeci, więc preferuję wersję bez przeszklenia na boku(chyba że szkło jest zaciemnione i nie będzie to mocno świecić) i już trochę fanaberyjnie :) ale wkurza mnie w mojej obudowie REVOLTEC Sixty 3, duża niebieska swiecąca cały czas dioda u góry więc byłbym wdzięczny za propozycje bez takich mocno świecących punktów.

Poniżej krócej w punktach:)

-  chcę w niej zmieścić Palita 1080 bez zabawy z kablami
-  1 dvd na gorze, 1 sshd i 1 ssd gdzieś na dole, żeby w środku było miejsce na palita
-  zasilacz bequiet pure power 10, jeśli komuś to info potrzebne do sprawdzenia czy się zmieści
-  nieświecąca się mocno obudowa, szczególnie diody kompa
-  najlepiej bez przeszkleń lub zaciemnione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...