Skocz do zawartości
psz3mo

Polecane zestawy: Aorus B450 M + 2x4GB patriot Viper, a XMP2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tydzień temu zrobiłem upgrade kompa (procek i płyta z polecanych zestawów):

  • Ryzen 1600x
  • Aorus B450 M - bios zaktualizowany z F1 do F2 (nie ma nowszego)
  • Patriot Viper 4 2x4GB (3000MHz CL16) - PV48G300C6K
  • Adata XPG

Reszta kompa to:

  • Zasilacz Corsair CX450W
  • 960 Gtx

Reszta nie jest istotna.

Komp został postawiony na nowej instalacji windowsa 10 pro, wszystkie sterowniki zainstalowane bez problemu.

Po włączeniu XMP2 również nie było problemu, niestety do czasu, najpierw pojawiły się losowe bluescreeny, niby powiązane z problemami w windowsie (wg kodów) - przejechałem wszystkie sensowne poradniki z neta i bluescreenów już nie ma, ale za to pojawiły się losowe restarty (nie robiłem nic inwazyjnego, raczej ckeckdiski itp.). Zacząłem poszukiwać problemu, puściłem diagnozowanie RAM wbudowane w win 10 (to po restarcie) i wywaliło błąd - skontaktuj się z producentem sprzętu, bla, bla, bla.

Wyłączyłem XMP2, test na 2133 MHz przeszedł bez problemu, 2933 na timingach i napięciu z XMP - błąd. 2666 MHz, 1,2V i ciaśniejsze timingi - test bez błędów.

 

Nie jest to wina źle włożonego ramu, zasilacz też odpada bo wcześniej ciągnął podkręconego Xeona.

Jestem w kropce... Patriot pisze, że wspiera Ryzena, Aorus na liście QVL wspiera XMP w moich Patriotach, a niestety nie chce to banglać - coś mogę z tym zrobić? Czym pokręcić żeby poszło, jest jakaś szansa, czy zostaje mi wymiana/reklamacja pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...