Skocz do zawartości
Seth9

I5 9600K vs Ryzen 7 2700

Rekomendowane odpowiedzi

podlinkuj film.

jest jakies przekonanie, są nawet testy, że ryzen przekazuje odbiorcy płynniejszy obraz, bo nie gubi az tylu klatek co intel, ciekawe czy takie same wnioski beda, gdy streamer zablokuje sobie klatki lub wlaczy synchronizację pionową. Chodzi mi o to, żeby nie doprowadzać do użycia procka w tych 80-90-100%, aby widz nie miał "rwania ekranu", przycinek, doczytywań czy ogólnie słabej płyności lub jakości.

sporo zależy od tego, jaką grę się streamuje, na jakich ustawieniach działa transmisja (poszczegolne parametry, rozdzielczosc, ile klatek, ustawienie obciazenie proca np "fastest", "faster", "medium"), od predkosci wysyłania streamera 

ja streamowałem WOTa przez pewien czas na i7 6700k w fhd 60kl, nie spotkałem sie z opinią, że obraz nie jest płynny, zamazany itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli autor jednocześnie gra, streamuje i nagrywa na dysk swoją transmisje, to 6 rdzeni może nie dawać rady. Przeczytaj ostrzeżenie z 1:05 (nagrywanie w innej jakości niż stream pochłania dodatkowe zasoby procka, autor ustawił jakość "nie do odróżnienia, duży rozmiar pliku"). Intel dodatkowo nie posiada HT, a rysiek ma odpowiednik tej technologii w postaci SMT. Jak dla mnie to dziwne zestawienie procesorów, tj 9600k i 2600x, nie jest to ani podobna półka wydajnościowa, jak i cenowa.

Nieobowiązkowy spojler poniżej:

Spoiler

Na początku swojej zabawy (mając wtedy i5 6600k) zapisałem kilka swoich transmisji na dysk przy jednoczesnym graniu. Fakt, ze wtedy używałem jakiegoś lżejszego obsa, "obs with browser 0.659b", nie dostrzegałem ani ja ani moi pojedynczy widzowie, czy byłaby taka sytuacja jak z fragmentu 5:07 powyższego wideo. Obciążenie rdzeni na pewno nie dobijało do 80%, to pamiętam. Nagrania na dysku jak i te zapisane na twitchu były w porządku. Ofc kodek x264.

 Zmieniłem później na "normalnego" obsa, ustawiłem wszystko tak samo +zapisywałem u siebie transmisje i faktycznie - widz obserwował masakryczny pokaz slajdów, a obciążenie rdzeni dobijało 90-100%. Natychmiast zrezygnowałem z nagrywania i widz ponownie miał u siebie względnie płynny widok, z czasowymi wyjątkami.

Z tego względu w międzyczasie zmieniłem na i7, co pozwoliło wyeliminować ewentualne przycinki i dało mi możliwość spokojnie ustawić fhd 60kl. Nawet parę miesięcy temu dokupiłem monitor 144Hz, wedle opinii kilku chcących pomóc widzów nadal obraz przyjemny w odbiorze bez utraty płynności czy jakości. Niestety, mam przerwę w streamowaniu 4 miesięczną, muszę poustawiać obsa od nowa, nie mogę sprawdzić, jak sytuacja wygląda obecnie.

Skończę swój może niepotrzebny wywód na tym, że głównie streamowałem WOTa, grę, która do pewnego momentu korzystała jednego rdzenia, poźniej z dwóch, a obecnie wykorzystuje chyba nawet z 4 (z tego co obserwuje), także nie był to jakiś wydajnosciowy glaz dociskający jakoś silnie procesor, szczególnie ten wielowątkowy.

 

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...