Skocz do zawartości
Wilkołak1985

Pomoc w wyborze karty graficznej do +-3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów

Chciałem się Was poradzić odnośnie wyboru karty graficznej a konkretnie co wg Was jest najbardziej opłacalne. Jak widać w sygnaturce obecnie posiadam GTX 970, który nadaje się jeszcze do grania w Full HD nawet w nowsze tytuły po uprzedniej redukcji detali, jednak posiadam telewizor 4k 55" i nie ukrywam że chciałbym kiedyś spróbować rozgrywki w wyższej rozdzielczości. Przygotowując się do przyszłej wymiany karty kupiłem Seasonic 750W. Mój poprzedni Seasonic 550W ze starszej serii nadal jest sprawny jednak nie posiadał wtyczek 8 pin dlatego byłem zmuszony używać przejściówki pod molexy co ani nie jest estetyczne ani bezpieczne. Obecny myślę że podoła zadaniu z nawiązką.

Wiem że temat był już wałkowany więc żeby nie zaśmiecać  ale zastanawiam się nad 3 opcjami:

1)Z uwagi na niezbyt duży procent skoku wydajnościowego pomiędzy Pascalem a Turingiem zakup GTX 1080ti (wolałbym nową, ewentualnie używkę z jasną udokumentowaną gwarancją)

2) dozbieranie funduszy i zakup RTX 2080 https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-2080-gaming-x-trio-8gb-gddr6-256-bit-hdmi-3xdp-usb-c-box-rtx-2080-gaming-x-trio-4141833/ (ze wględu na nową technologię)

3) pozostanie przy GTX 970 licząc na obniżkę cen dwóch powyższych ewentualnie premierę następnej serii

Jakie jest Wasze zdanie?    

Edytowane przez Wilkołak1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał na noworoczne obniżki cen (o ile takie wystąpią/nastąpią). Utarł się schemat, że przed świętami sztucznie są nabijane ceny, a po świętach lub po nowym roku (styczen/luty) sporo rzeczy wyraźnie taniało. Mogę mieć już wadliwą szklaną kulę.

Przykład procesorów intela - sztucznie nabito ceny i5 i i7 w górę, a z okazji blackweek czy black friday "obniżono" je do poziomu sprzed wzrostów, ludzie oczywiście kupili, bo okazja.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za odpowiedzi.

Mam jeszcze dodatkowe pytanko co sądzicie o firmie EVGA i poniższym modelu karty? Możliwe że będę miał możliwość zakupu karty w Stanach a wiem że EVGA jako jedna z nielicznych firm honoruje gwarancję bez względu na miejsce zakupu

EVGA RTX 2080

Chciałbym jeszcze informacyjnie nawiązać do niedawno zamieszczonego artykułu że seria zasilaczy Seasonic Focus Plus gryzie się z Asusem GTX 970 Strix. Tak się składa że obecnie w komputerze posiadam taki tandem i jest to prawdą. Po jakimś czasie rozgrywki w wymagające tytuły gaśnie ekran, a po resecie wywala błąd że "sterownik nie może wystartować". Jest to spowodowane wysoką czułością zasilacza. a właśnie ta grafika generuje tętnienia na takim poziomie że aktywują zabezpieczenia i odcinają zasilanie.

Napisałem do supportu w tej sprawie, odzew bardzo szybki jak najbardziej na plus napisali że dostanę odpowiednie kable lepiej ekranowane. Mam nadzieję że to rozwiąże problem.

Pozdrawiam 

Edytowane przez Wilkołak1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie czas jeszcze na 4K dla pojedynczej karty dla kogoś, kto chce nie widzieć spadków poniżej 60fps i grać na max detalach.

Do tego to gwarancja tylko na SLI 2080Ti. No, ale to na CPU 44linie.

Jeśli jednak należysz do tych których spadki momentami do 40 pare fps nie rażą i możesz w razie czego ustawić detale na med, to do 4K 2080 starczy.

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...