Skocz do zawartości
Kaztob

Upgrade PC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

zastanawiam się jak podejść do tematu modyfikacji mojego zestawu, aby zrobić to optymalnie (kasa - wzrost wydajności). Wykorzystanie kompa to standard i do tego gierki typu WOT czy WOWS, ale chciałbym pograć komfortowo w nowe tytuły typu BF5 czy nowy COD.

Moja obecna  konfiguracja to:

i5 4430 3.0 @ 3,2 GHz

płyta asus Z87-A

Ram 16GB - 2x4 + 8 DDR 3 1600

gtx 660 2 GB 

SSD 120 system, HDD 1TB, HDD 500GB

zasilacz jakiś przyzwoity markowy 600W, nie pamiętam dokładnego producenta i modelu

monitor 1920x1080 FreeSync

Teoretycznie można by rozejrzeć się za jakimś mocniejszym i5 lub nawet i7  najlepiej K, lecz tu pojawia się moja wątpliwość o sens takiego działania. Tego typu procki, oczywiści używki, zaczynają się od 600zł i dalej siedzę na platformie sprzed pięciu lat! Czy zmiana grafiki na powiedzmy RX580 4GB (nowe można dostać za 850zł,  używki 650zł) da odczuwalny wzrost wydajności i będę mógł pograć w miarę komfortowo w nowe gry?

Czy może sprzedać procka, płytę, ram i grafikę (może z 700 by się uzbierało) dołożyć i kupić coś bardziej aktualnego? Stosunek zainwestowanej kasy do wzrostu wydajności jest dla mnie najważniejszy 

Proszę o rady bo gryzę się z tematem!

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kaztob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa karta i nic więcej, rx580 już da bardzo duży wzrost wydajności.

Jak kasa jest ważna i ma być optymalnie to nie ma sensu zmieniać platformy. Nieszkodzi, że ma 5 lat, nadal jest wydajna. Ewentualnie podkręcenie cpu może dać wymierną poprawę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry zwróciłem uwagę na chipset ale nie na cpu, kręcenie szyną jest bez sensu.

Wymiana cpu miałaby sens gdybyś dorwał jakąś używkę w dobrej cenie, sprzedał obecny i zrobił to niskim kosztem.

Kup nową kartę, zobaczysz jak gry chodzą i sam stwierdzisz czy przyda się lepszy procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana i5 na i5 tej samej gen nawet jak będziesz robił OC nawet jak podkręcisz do 4,5GHz, to będzie wzrost o 40% względem twojego 3,2GHz.

Dla RX580 trochę mało, bo GPU AMD lubi mocne CPU czyli i7.

No chyba, że ten i5 4690k możesz dostać naprawdę tanio i w dobrym stanie (znana historia chłodzenia i zegar pracy). Wtedy nie ma sensu się zastanawiać tylko brać.

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...