Skocz do zawartości
Spitap

Monitor pod moba,fps

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Mój zestaw :Procesor i5 4460 3.20 Ghz, Karta graficzna GTX 1050 2 gb , Płyta główna H81M-D R 2.0, Dysk ADATA SU800  2, dysk Seagate 1TB ST1000, Pamięć ram 8000MB DDR3 ADATA 1600, zasilacz chieftec 600w ,zalman quiet fan.

Planowo miałem zmieniać kartę graficzną na gtx 1060 6 gb lub gtx 1070 ti ,ale postanowiłem również że zmienię mój poczciwy Monitor ASUS 21,5 VS228NE 1920x1080 . Chciałbym przejść na większy monitor 24-27 o rozdzielczości 1920 x 1080 lub 2560x1440  ,który posiada odświeżanie na poziomie 144hz oraz względnie szybki czas reakcji czy do obecnego zestawu trafniejszym wyborem jestem tańszy model gtx 1060 6g i cieszenie się z zabawy w rozdzielczości 1920x1080 czy może inwestycja w gtx1070ti z monitorem 27 calowym o rozdziałce 2560x1440 . 

1.czy mój procesor i płyta główna podoła z  rozdzielczością 2560x1440 oraz wykorzysta potencjalnie moc gtx1070ti  ? 

2.celuje w monitor 27 cali jednak obawiam się ,że to wiąże się z większym kosztem w związku z tym czy 27 cali i rozdzielczość 1920x1080 to wciąż dobra opcja przy zmianie karty na gtx 1060 6 gb ?

3.Przy podanej kwocie rozglądałem się już za wybranymi modelami polecanymi w zestawieniach pure jednak ubolewam że technologia amd free sync ,ponieważ wspiera jedynie radeony czyli potencjalnie na moim gtxie nie wykorzystam tej technologi. czy w związku z tym inwestycja w radeona to też opcja warta uwagi?

Na karte graficzną i monitor jestem w stanie przeznaczyć kwotę od 2000zł - 3000zł. Proszę o radę i propozycje zestawów w podanej kwocie.

Edytowane przez Spitap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie dokonałem zakupu monitora iiyama GB2560HSU czy inwestycja w gtx 1070 g1 gaming bedzie opłacalna inwestycja z uwagi na moj i5 4460 czy on wykorzysta potencjał tej karty? i jeżeli dokonam zakupu gtx 1070 to nie strace na freesyncu oferowanym przez ten monitor?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freesync to miły dodatek, a nie coś, z powodu czego można zrezygnować z lepszej karty. I dobrą kartę zawsze opłaci się kupić, co z tego, że będzie chodziło jakieś 5% gorzej od zestawu z lepszym procesorem, i tak warto.

 

Ewentualnie jak faktycznie grasz głównie w jakieś MOBA, CS, a duże tytuły tylko czasami, to możesz kupić RX 590.

Edytowane przez Firedash
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,ale juz dokonalem zakupu GB2560HSU i o G-syncu w tym momencie nie ma mowy .

Jeżeli jest darmowy to jest możliwe uruchomienie freesyncu na kartach Geforca? myślałem zawsze że freesync jest kompatybilny jedynie z kartami radeona. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jest, działa tylko z Radeonami, Nvidia blokuje dostęp do niego na swoich kartach, to tylko ich zabieg, bo technologia jest darmowa, robią to dlatego, bo nie opłacałoby się ludziom kupować ich rozwiązania gdyby mogli wybrać FreeSync. Niby jest sztuczka, która pozwala odpalić FreeSync z kartami od Nvidii, ale trzeba mieć procek z grafiką zintegrowaną od AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...