Skocz do zawartości
Tomix96

Nieznany problem w Toshiba L50D-B-147

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ;)

 

Mam dość nie typowy problem z moim laptopem Toshiba Satellite l50d-b-147 do którego poprzedni właściciel dołożył dodatkowo 8 gb Ramu. Dokładnie nie umiem zdiagnozować co mu jest. Problem polega na tym, że nie za każdym razem chce się włączyć ekran. Po włączeniu laptopa zaswieca się Num Lock i jeśli nie zapali się po raz drugi to znaczy, że i ekran się nie włączy i laptop sobie działa w tle ale nie ma obrazu. Jeśli już się pojawi obraz to laptop działa normalnie do kolejnego uruchomienia. Raz na jakiś czas pojawia się informacja: "CMOS battery is low" co może być przyczyną mojego problemu ale nie umiem jej znaleźć w moim laptopie o ile posiada zewnętrzną baterię.

 

Nie umiem stwierdzić gdzie leży problem ale mam nadzieję, że wy mi pomożecie. Za co z góry Dziękuję.

 

*Sprawdzałem już ramy które zdawają się być sprawne.

*Kable wyglądają w porządku

*Resetowałem BIOS do ustawień fabrycznych

*Próbowałem zainstalować/zaktualizować bios z poziomu Windowsa ale posiadam już najnowszą wersję i nie mogłem zainstalować ani starszej wersji ani zaktualizować tą którą posiadam z numerem 1.60.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria Cmos do wymiany.
Rozebrać lapsa i wymienić na nową ( dlatego ma ciężki start )
Dzięki za odpowiedź. ;)
Wiesz może gdzie ją mogę znaleźć i jak się do niej dostać?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdziejsz ja na płycie głownej... niestety Tosia = rozbebeszenie całego laptopa.

I na zdjeciach w necie nie mogę jej namierzyć gdzie dokładnie ona jest. Lub jest dopinana na kablu do złącza dlatego jej nie widze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem mój laptop nie posiada wymiennej beterii CMOS. :/

Można ją jedynie zresetować na płycie głównej ale nie mam pojęcia jak. :(

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...