Skocz do zawartości
andyx

Karta graficzna do starszego zestawu [GRY] [CPU]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Posiadam następujący zestaw i chciałbym go rozbudować, by mógł służyć mi do gier:

1. Płyta główna Asus H81M-PLUS
2. Procesor i3-4170 3,7GHz
3. Ram 4GB DDR3 1600Mhz
4. Zasilacz Corsair VS Series 450W

Planuję dokupić drugą kość ramu o takich samych parametrach i kartę graficzną. Mam dylemat, jaką kartę wybrać:

1. GeForce GTX 1050 TI 4GB (najpewniej Zotac GeForce GTX 1050 Ti OC ze względu na najniższe temperatury)
2. RX 570 ARMOR OC 8GB

Różnica w cenie to w zależności od producenta od 40 (!) do 180zł. W przypadku Zotaca to 160zł różnicy. Pytanie, czy jest sens kupować droższą i dwukrotnie bardziej prądożerną (ma to dla mnie spore znaczenie) kartę do takiego leciwego już zestawu? Czy różnica będzie odczuwalna przy takim procku itd.?

I jeszcze jedno pytanie. Jeśli karta posiada zasilanie przez PCI-E 6/8-pin, to odpięcie tej wtyczki spowoduje przełączenie się na kartę zintegrowaną?

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Bierz 1050ti, przy tym i3 będzie to lepszy wybór- mniejszy narzut sterownika na CPU.
Jeżeli odłączysz pci-e 6/8 pin od karty to nie będzie działała.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dudus8 napisał:

Bierz 1050ti, przy tym i3 będzie to lepszy wybór- mniejszy narzut sterownika na CPU.

Narzut - srarzut. Różnica w grach będzie odczuwalna - jakieś 30-50% na korzyść Radeona, w zależności od tytułu. Zamiast 30-40fps będzie np 50-60 przy Twoim CPU. Wiadomo, że 2 rdzenie w dzisiejszych czasach szału nie robią, ale jeszcze dadzą radę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...