Skocz do zawartości
under555

Jak zaaranżować wentylatory w moim Silent Base 800?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 
obudowa to bequiet silent base 800(dwa wentyle przód i jeden z tyłu; tak jak ze sklepu wychodziły)
Chłodzenie na procku(8gen) to noctua d14 czy jakoś tak (dwa wentylatory na nim oryginalne Noctua, jeden mniejszy i na oko to jeden 120mm a drugi 140mm)
karta graficzna to zotac amp extreme gtx 1080ti
RAMy mają radiatory i płyta też
zasilacz to rmx750 corsair
dyski tylko ssd

Zależy mi na ciszy ale z drugiej strony na wielogodzinnych rozgrywkach,żeby temperatury były niskie (i5 8600k jest po skalpie + ma dobre chłodzenie ale będzie i tak średnio niska temp. bo ok 5Ghz będzie stał) a grafika także będzie podkręcana

płyta główna to asrock gaming k6
mam także kontroler wentylatorów Nesteq Fanmax na 8 wentylatorów


Jak to zgrać,żeby było stosunkowo cicho i chłodno?

Czy lepiej bazować na tych trzech wentylatorach, które pewnie będą w trybie auto i w stresie pokręcą się głosniej czy lepiej dorzucić jeszcze bequiet Pure Wings 2 120mm i 140mm kolejny?

jest teraz 2x 140mm na przodzie + 1x120mm na tyle 
Można dołożyć 2x 140/120mm na górę + chyba 1x 120mm na dół


Lepiej mieć więcej ale rzezy chodziły ciszej?


Chcę już ten temat dopiąć, złożyć kompa i w końcu odpocząć od modyfikacji



Zależałoby mi na zrobieniu czegoś w rodzaju dwóch trybów albo na kontrolerze wentylatorów albo w aplikacji do płyty jakoś (nie BIOSie) tak, jak w laptopie miałem
Jen tryb jakiś eco gdzie procek wolno działa itp. i w takim idle cisza absolutna (np. słuchanie muzyki na spotify czy coś na yt) a drugi tryb pod mega mocno obciążonego kompa (długie sesje grania pod OC)



Jakbyście to ugryźli? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień  z przodu dwa fabryczne wentylatory  bequiet na ciche i bardziej wydajne 140ki od Noctua.140  bequiet daj do góry ustawione na lov.Niestety góra tej obudowy ma taki sobie przepływ powietrza.Większe szybkości wentylatorów u góry niewiele dadzą a zrobi się głośniej.Jeden 140 mm wentylator ustawiony na 70 % może być cichy.Dwa takie same na 70 % to już skok hałasu odczuwalny w sposób irytujący. Ogólnie ta obudowa  Bequiet to obudowa wyciszona.Nie spodziewam się żebyś zbił temp do jakiegoś spektakularnego poziomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciągające z przodu i na spodzie obudowy, wyciągające z tyłu i na górze. Na górze zamontuj tylko jeden wentylator na tylnej części bo ten z przodu będzie bez sensu konkurował o powietrze z wieżowym radiatorem na procku i będzie chłodne powietrze, które ledwo wpadło do obudowy wyciągał i efekt będzie jakbyś wymontował jeden wentylator wciągający, a będzie głośniej o te dwa wentylatory, które nic nie chłodzą. Im więcej wentylatorów tym niższe RPM przy tej samej temperaturze=ciszej. Nie zostawiaj też ich na auto, najlepiej tyle ile się da wpiąć w płytę główną i ustawić automatycznie regulowaną krzywą obrotów (jeśli kontroler nie ma takiej funkcji, a chyba nie ma).

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...