Skocz do zawartości
Lvkas

[6000] dla programisty oraz codzienne użytkowanie

Rekomendowane odpowiedzi

[1] Mężczyzna + dorosły, cena maksymalnie 6000, nowy laptop

[2] Bez systemu

[3] Rozmiar matrycy 13,3”-14,x", typ powłoki matowa IPS / PLS, full hd myślę, że mi wystarczy

[4] Waga laptopa ok. 1.5 kg, jeśli chodzi o baterię to ciężko mi powiedzieć ile godzin, ale informacją może być, że dużo podróżuję i chciałbym żeby parę godzin wytrzymała

[5] Zastosowanie laptopa: Programowanie, multimedia, internet i praca biurowa

[6] Ma byc to zakup na lata, nie zależy mi na grafice dedykowanej, będzie to mój jedyny komputer, jeżeli chodzi o dysk to tylko ssd (jakby był 512 to by było super), zwykły mi jest niepotrzebny, zależy mi na wydajnym procesorze, ilość ramu nie jestem pewny minimum 8, max 16, jeśli nie ma grafiki dedykowanej to może być troszkę mocniejsza integra

[7] Wymagania względem gier - w sumie jedynie cs go -> może pójść, nawet na niskich

[8] Wymagania specjalne: HDMI/DisplayPort -> może być jedno z dwóch, podświetlana klawiatura,  USB-C / ThunderBolt 3.

[9] Nie chce MAC'a, Numeryczna klawiatura nie jest wymanaga
Zastanawiałem się na jakichś thinkpadach, ewentualnie znalazłem takiego -> https://www.kuzniewski.pl/p49691,toshiba-portege-z30-e-z30-e-1u6.html

Edytowane przez Lvkas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, barwniak napisał:

kuzniewski.pl to bym się zastanawiał. Były z tym sklepem niezłe przewałki.

Tak, czytałem artykuły na ten temat, ale tam jest w miarę fajna opcja konfiguracji laptopów. I ten co wysłałem, miał być jako takim przykładem. Czego mniej więcej szuka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS ZenBook UX433FN i7-8565U/16GB/512PCIe/Win10 za 5499zł

Nieco poniżej zakładanej kwoty, ale ma wszystko czego oczekujesz- 16GB pamięci działającej w trybie dual channel, 512GB dysk SSD, dobry akumulator. Asus jest przy tym lekki i ma dobrą matową matrycę FHD IPS. Do tego waży tylko 1,15kg. Fajna opcja to możliwość skorzystania z touchapad'a który wyświetla klawiaturę  numeryczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rolercoster napisał:

ASUS ZenBook UX433FN i7-8565U/16GB/512PCIe/Win10 za 5499zł

Nieco poniżej zakładanej kwoty, ale ma wszystko czego oczekujesz- 16GB pamięci działającej w trybie dual channel, 512GB dysk SSD, dobry akumulator. Asus jest przy tym lekki i ma dobrą matową matrycę FHD IPS. Do tego waży tylko 1,15kg. Fajna opcja to możliwość skorzystania z touchapad'a który wyświetla klawiaturę  numeryczną.

Tak właśnie o tym laptopie też myślałem, wyżej pisałem o nim. Cenowo wygląda bardzo fajnie względem parametrów. Ale prawdopodobnie zdecyduję się na powyższego thinkpada. 

Edytowane przez Lvkas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość wzięcia na firmę laptopa i zastanawiam się czy nie zmienić thinkpada na tego z i7.

https://www.x-kom.pl/p/418248-notebook-laptop-141-lenovo-thinkpad-t480-i7-8550u-16gb-256-win10p-fhd.html

Duża różnica wydajnościowa będzie między tym a i5. Bo tylko tym się różnią, chyba, że macie jeszcze jakieś inne opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu dopłacać do i7 w wersji niskonapięciowej. Czasami nie ma jednak możliwości wybrania wersji z i5U (bo np. z 16GB pamięci i 512GB dyskiem SSD jest tylko w wersji z i7). Jeżeli jednak jest dostępna konfiguracja z i5U to lepiej ją wybrać, a zaoszczędzone środki wrzucić w ram lub SSD.

W takim budżecie  można wziąć np. Lenovo ThinkPad T480s i5-8250U/8GB/256/Win10P LTE  i go doposażyć w większą ilość pamięci ram i (ewentualnie) większy dysk. T480s ma już wbudowany modem LTE i jest lżejszy od zwykłego T480. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o modem LTE to nie wiem czemu, ale nie zauważyłem tego. I jest mi nie potrzebny. Niestety nie mogę nic znaleźc z I5, żeby miało 512 ssd, plus 16 ram. Ewentualnie nie widziałem sklepu gdzie można ręcznie konfigurować, prócz kuźniewski.pl

 

Zastanawiam się nad tymi dwoma, nie widze juz za bardzo innych opcji; https://www.x-kom.pl/p/433982-notebook-laptop-141-lenovo-thinkpad-t480s-i5-8250u-8gb-256-win10p-lte.html

https://www.x-kom.pl/p/418251-notebook-laptop-141-lenovo-thinkpad-t480-i5-8250u-16gb-256-win10p-fhd.html

Edytowane przez Lvkas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marand97 napisał:

Podaj mi zatem swoje preferencje co do komponentów, oraz maksymalny budżet w którym chciałbyś się zamknąć.

Proszę bardzo:

[1] Mężczyzna + dorosły, cena maksymalnie 6000 im taniej tym lepiej, nowy laptop, lubię markę Dell

[2] system dowolnie, i tak będzie linux

[3] Rozmiar matrycy 12-14", jak będzie ips to fajnie

[4] Waga laptopa ok. 1.5 kg, jeśli chodzi o baterię to ciężko mi powiedzieć ile godzin, ale informacją może być, że dużo podróżuję i chciałbym żeby parę godzin wytrzymała

[5] Zastosowanie laptopa: Programowanie, multimedia, internet

[6] Ma byc to zakup na lata, nie zależy mi na grafice dedykowanej, będzie to mój jedyny komputer, jeżeli chodzi o dysk to tylko ssd (jakby był 512 to by było super), zwykły mi jest niepotrzebny, zależy mi na wydajnym procesorze, ilość ramu nie jestem pewny minimum 12GB, fajnie jakby 16 i wiecej

[7] Wymagania względem gier - brak

[8] Wymagania specjalne: HDMI/DisplayPort -> może być jedno z dwóch, podświetlana klawiatura,  USB-C

[9] Nie chce MAC'a, Numeryczna klawiatura nie jest wymagana

Coś takiego znalazłem:

https://korzystneit.pl/dell-inspiron-7386-7386-7352-p40408?promo

Ale nie wiem co to warte.

Edytowane przez Grzegorz Pi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...