Skocz do zawartości
jorgus93zgr

Jaka pamięć RAM?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem na końcowym etapie składania komputera i największy problem mam z pamięciami RAM, ale po kolei.

 

To co już mam:

- i5 9600K

- MSI Z390 tomahawk

- Riotoro Enigma G2 850W 

- Samsung EVO 970 250 GB + 1 TB SSD

- Zotac RTX 2080 AMP

To co planuję kupić:

- Obudowa, najprawdopodobniej wleci Phanteks Enthoo Pro lub Pro M (na pewno z oknem i na pewno Special Edition z Większą ilością wentylatorów i RGB)

- Cooler (raczej powietrzny, ze względu na fundusze, coś w stylu Dark Rock 4, ale chętnie też poczytam opinie o chłodzeniu do tego zestawu)

 

RAMy, nad którymi się zastanawiam to (w każdym przypadku 2 x 8 GB):

- Corsair Vengeance LPX RED (albo 3000 MHz 15 CL, albo 3200 MHz 16 CL)

Corsair Vengeance RGB (albo 3000 MHz 15 CL, albo 3200 MHz 16 CL)

G.Skill Ripjaws V

Pamięci koniecznie muszą być z niemieckiego Amazonu ponieważ mam tam spory rabat (50 euro), a wymienione obudowy ciężko tam znaleźć od sprzedawcy amazon. Bardzo proszę o opinię o tych pamięciach i komentarze oraz porady co wybrać w podobnych pieniądzach.

Edytowane przez jorgus93zgr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do chłodzenia to na powietrzu masz praktycznie 2 opcje wspomniany przez ciebie bq oraz noctua d15 (nie s) z tym że że wybór podyktowany będzie ramami jakie weźmiesz do noctuy potrzebne są nisko profilowe żeby obsadzić 4 gniazda wiec zostaje tylko corsair lpx, nie wiem jak z bq poczytaj na forach

sam wybór ramów corsair ma opinię raczej niezawodnych za to g skill częściej trafia na listy kompatybilności z mobo oraz ma lepszą opinię przy oc

nie wiem do czego ma być ten zestaw ale jak coś poza graniem to mocno skłaniałbym się w stronę zestawu 2x16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...