Skocz do zawartości
ixi24

Telewizor max 43 cale do konsoli PS4 ~ 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Chciałbym kupić telewizor do konsoli PS4 

Obecnie od 4 lat gram na zwykłym monitorze IPS za 800 zł 24 cale, więc nie oczekuje niczego niesamowitego, a i tak będzie o wiele lepsze od mojego obecnego monitora  


Wymagania: 

max 43 cale - nie mam więcej miejsca  
4K i HDR - z tego co czytałem to już norma 
Jak najniższy imput lag - rzadko podawany  
min 60 Hz
budżet - ok 2000 zł gdyby jakiś telewizor był zdecydowanie lepszy, ale droższy chętnie sprawdzę  



Sam znalazłem dwa modele, lekko przekraczają budżet, ale chyba są warte uwagi:

Panasonic 43fx613 

Samsung UE43NU7472
 

Proszę o doradzenie,który wybrać, bądź podanie innych modeli godnych zakupienia 

Pozdrawiam!

Edytowane przez ixi24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram wybór hamisza, teraz w sklepie sferis.pl jest na niego promocja, cena obniżona do 2028 zł i darmowa dostawa. Normalna cena rynkowa to 2200-2300 zł. Input lag na poziomie 14 ms. Odświeżania matrycy Samsung niestety nie podaje, ale wg ich standardu PQI otrzymał 1700 pkt, co jest dość dobrym wynikiem. Idzie na tym dobra płynność obrazu, dzięki zastosowaniu optymalizatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wie ktoś jaki rozstaw ma postawa telewizora Samsung UE43NU7472 ? Nigdzie nie mogę tego znaleźć, w sklepach online też nie wiedzą, a muszę wiedzieć czy mi się zmieści na stoliku :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Opie89 napisał:

Popieram wybór hamisza, teraz w sklepie sferis.pl jest na niego promocja, cena obniżona do 2028 zł i darmowa dostawa. Normalna cena rynkowa to 2200-2300 zł. Input lag na poziomie 14 ms. Odświeżania matrycy Samsung niestety nie podaje, ale wg ich standardu PQI otrzymał 1700 pkt, co jest dość dobrym wynikiem. Idzie na tym dobra płynność obrazu, dzięki zastosowaniu optymalizatorów.

Z tego co widze wersja UE43NU7472 otrzymuje już 1800 pkt; , a UE43NU7462 otrzymuje 1700 pkt;

Skąd taka rozbieżność (3 sklepy oferują jeden model, 3 drugi i w każdym potwierdza się taka punktacja)

Dodatkowo jest to matryca VA, czy IPS, bo na innych forach sami nie wiedzą

Edytowane przez ixi24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ixi24 napisał:

Dodatkowo jest to matryca VA, czy IPS, bo na innych forach sami nie wiedzą

UE43NU7472 to matryca VA. 

7 godzin temu, ixi24 napisał:

Przy okazji wie ktoś jaki rozstaw ma postawa telewizora Samsung UE43NU7472 

33 x 97 cm. 

PQI to często głównie zabieg marketingowy, różnicy rzędy 100 jednostek nie traktowałbym jako czegoś zauważalnego. 

Edytowane przez hamisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: pomoże ktoś skalibrować Samsung UE43NU7472 ? 
Są jakieś optymalne ustawienia(co włączyć, co wyłączyć) 
Kilka godzin pograłem i oczy bolą. Są jakieś strony z kalibracją?
Może podać jakie  opcje mam dostępne?

Tak wiem to indywidualna sprawa, ale pytam ludzi obeznanych w temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Philipsiaka sprzed paru lat z dobrym input lagiem. Za jakieś 3 tys - wtedy tak kosztował. Wtedy tylko droższe, albo specjalnie dedykowane modele miały niski input lagi. Teraz za 2 tys na pewno coś łatwiej znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...