Skocz do zawartości
Azathermenian

UPgrade PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

przymierzam się do małego upgrade kompa. aktualnie posiadam:

Dysk SSD : A-DATA 128gb 2.5 

Zasilacz: Chieftec 500W 

Pamięć DDR3: GoodRam 8GB 1600 MHZ

Karta graficzna: Gigabyte GF GTX960 2GB 128 WindForce 2xOC

Płyta główna: ASRock H81M

Procesor: i5-4460 3.2Hz

Cena jaką chciałbym przeznaczyć na upg to 1500 do 2000zł. Chciałbym aby komputer posłużył jeszcze przez parę lat i te nowsze gierki chodziły na w miarę dobrych ustawieniach.

Pytanie brzmi co mam wymienić a co w miarę możliwości zostawić.

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasowało by używane i7 4770 (od 690 zł) / 4790 (od 850 zł) + używane 1070, ale to razem około 1800-2200zł. Pokoparkowe, podobno dobrze traktowane 1070-tki z allegro już od 1049 zł, prywatne z tego co widzę (może źle patrzę, jestem zmęczony) 1300 zł.

Mam nadzieję, że ram posiadasz w dwóch kościach.

Z odsprzedaży i5-4460 i 960-tki odzyskasz troszkę pieniążków, które ewentualnie wydasz spoza założonego budżetu.

Wtedy, mając i7 i pascala, masz dobry komp do grania na minimum kilka lat.

Rozważ drugi ssd na sata3 ~500 GB, na giereczki. Choć przewidywania są takie, że podobno nadal esesdeki mają tanieć, to już teraz ich cena jest przyjemna.

Więcej w jednostkę raczej nie ma co inwestować (np zmiana płyty na czipset z97 i pamięci 2x8 2133/2400 MHz). Za dużo dłubania i kosztów, a zysk w porównaniu do nich może być niezrekompensowany.

Edytowane przez mrcszyman
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/intel-core-i7-4770-4x3-4ghz-3-9ghz-i7719917075.html

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1070-exoarmor-7718119831

Czyli takie duo byłoby dobre ? Warto dopłacać do procesora 4790 te 300-400 zł ? Jest kilka rodzai tych kart 1070 nie wiem czym się różnią, znalazłem w sumie pierwsze lepsze za nawet rozsądne pieniądze. 

A jeśli chodzi o resztę podzespołów to nic nie trzeba wymieniać ? Razem z procesorem muszę wymienić także jego chłodzenie na dedykowane ?

Edytowane przez Azathermenian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...