Skocz do zawartości
Rawas

Cały zestaw (z monitorem, myszką, klawiaturą) do gier, do 6,5k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Pomagam złożyć komputer na prezent świąteczny. Idealnie by było gdyby udało mi się postawić coś z monitorem, myszką i klawiaturą do 6500, ale zakładam również możliwość, że porządniejsza myszka i klawiatura zostanie dokupiona w innym czasie. Fajnie by było jakby całe zakupy udało się zrobić w jednym sklepie (możliwe, że zakup będzie na raty)

Sam złożyłem coś takiego: (Załącznik)

Jednak nie jestem specjalistą w tym temacie i szukam jakiś wskazówek typu: "Kup tańszy SSD, a to co zaoszczędzisz dorzuć do lepszego monitora" , "Wymień na Ryzen 7 1700 i tańsze mobo i starczy ci na myszkę i klawiaturę"  ... nie wiem liczę na wskazówki od was :)

Dziękuję za pomoc i zapraszam do dyskusji



 

Intel_Monitor_Xkom.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zestaw, w sumie nie ma się za bardzo do czego przyczepić. Mógłbyś naturalnie wymienić procesor i płytę na zestaw od AMD, np. jakiś 2600x, a za zaoszczędzone pieniądze kupić peryferia , ale wtedy wydajność spadnie w parze z 1070 Ti, nie jakoś drastycznie, ale jednak spadnie.

Bardzo fajne komponenty i aż żal je ruszać.

Edytowane przez Firedash
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :) Sprawy się nieco pokomplikowały i chciałbym zdecydowanie obniżyć koszty zakupu komputera. Zanim założę albo podepnę się pod inny temat powiedzcie proszę ile trzeba wydać na maszynę, żeby móc zagrać w większość obecnych tytułów na wysokich wymaganiach (FHD 60FPS) i żeby w najbliższych latach bez większych modyfikacji odpalić nadchodzące tytuły w średnich albo chociaż na niskich ? 3-3,5k ujdzie ? Może mniej nawet ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow super szybka odpowiedź, dzięki :) A co do niej:


- hmm na początek postawiłbym na 8GB RAMu, i w przyszłości dokupił. Tylko nasłuchałem się dużo mitów typu że powinno się mieć parzystą liczbę kości, o takiej samej pojemności, tego samego modelu. Prawda to ? Nie mogę kupić 1x8GB i kiedyś dokupić drugą ? Tylko muszę 2x4GB i potem dokupić 2x4GB ?
- Ja osobiście zaoszczędziłbym jeszcze na pojemności dysku, albo wymienił go na mniejszy M.2. Co myślisz ? (Sam kiedyś kupiłem 200GB dysk z myślą, że za pół roku dokupię następny. Minęły 3 lata i dalej starcza :P
- Czy 550W to nie za dużo na taki zestaw ? 550 planowałem na tamten zestaw.

Po modyfikacji twojego wyszedł mi taki zestaw: https://www.x-kom.pl/lista/2s5upngud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM to najlepiej 2x4GB, ale później będzie wtedy lipa z rozbudową, a jak planujesz najpierw kupić 1x8GB to dobrze, żeby potem dołożyć identyczny model, bo inaczej czasami ludzie mają problemy, ale jeśli dasz jedną kość, to tylko jeśli będziesz pewny na 100%, że to rozbudujesz w przeciągu np. pół roku, bo szkoda wydajności. Co do dysku, to jest to rzecz na które spokojnie można zaoszczędzić, jest szybszy, ale to nie jest taka przepaść jak kiedyś HDD i SSD, zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że dla gracza poza niektórymi grami jest to trochę fanaberia.

Zasilacz, to pewnie starczyłby i 450, ale poleciłbym jednak kupić to 500-550, lepiej mieć jakiś zapas.

@FxJ Jesteś pewny, że to samsungi? Bo sam długo siedziałem szukając informacji na temat tego modelu i im więcej szukałem, tym mniej byłem pewny czegokolwiek. W każdym razie Ryzeny nie mają teraz chyba aż takich problemów z RAM, sam mam hynixy, które bez problemu poszły na 3200 bez żadnej kombinacji.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Ryzen 5 2600 i MSI B450-A PRO kości Hynix w tych RAM'ach od HyperX nie chodziły stabilnie nawet na 2933MHz.

Natomiast wymieniłem je na te RAM'y od G.Skill i od razu po włączeniu 2 profilu XMP, nie było żadnego problemu ze stabilnością.
Oczywiście szukałem o nich informacji przed zakupem, ale tak jak wy.. Nie wiele znalazłem.
B-die zaczynają się niestety dopiero od 8 GB, bo chyba tylko takie robi samsung.

Tutaj wrzucam link do Screen'ów

Edytowane przez Dyzson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...