Skocz do zawartości
blackromek

Nowy PC gry

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.x-kom.pl/lista/xbk6aosfy

Może coś takiego, kartę wolałbym tomahawka, ale jest niedostępny, albo extreme 4 ale jego cena za bardzo poszła w górę, obudowa to kwestia subiektywna, możesz dołożyć do RTX 2080, wtedy cena zestawu idzie 1k w górę, ewentualnie jakieś bardziej markowe chłodzenie, bo chyba za słaby taki fortis na ten zestaw, 100 zł więcej jest dark rock 4 i chyba byłby lepszy do tego zestawu, może nawet wodne dla lepszego OC.

Ogólnie nie jestem pewny tych płyt na z390, mało o nich wiem, a nie wiem czy jest jakakolwiek różnica jak się 9 generację uruchomi na z370, za cenę tego gaming plus jest z370 extreme 4 z o wiele lepsza sekcją do OC.

 

Ps. No z tym fortisem to chyba lipa przy tej cenie, zdecydowanie jakiś dark rock 4 albo coś innego za około 250 zł.

Edytowane przez Firedash
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezsensowne jest inwestowanie w procesor kosztem grafiki przy rozdzielczości większej niż full hd. Zostań przy i5 i za różnicę w cenie weź 2080. Im większa rozdzielczość, tym mniejsza rola procesora w grze.

Na monitorach się nie znam, ale proszę dołóż do jakiegoś lepszego zasilacza, najlepiej seasonica bo ma fajną jakość i cenę, bo trochę lipnie kupować monitor za 3k a oszczędzać 100 zł na zasilaczu, który zasila Ci całą maszynę.

 

Co do obudowy, to tak jak wspomniałem wyżej, to kwestia subiektywna, ale weź pod uwagę to, że ten panel z boku Ci się dość szybko porysuje, nawet jak go nie dotkniesz, to kiedyś będziesz musiał przetrzeć tam kurz i już będą ryski, nie bez powodu inwestuje się w szkło hartowane. No i podejrzewam, że będzie to głośna obudowa, biorąc pod uwagę cenę i ilość wiatraków.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2070 armor myślę najbardziej się opłaca i nie warto walczyć o coś lepszego, bo cena jest nieadekwatna. Ramu bym bral 32GB. 16Gb przy budżecie 7k to jakiś żart. Już teraz niektóre gry tyle wymagają, a raczej nie wydajesz 7 tysi by za chwilę martwić się, że czegoś ci brakuje. Co do morele.net to brałem kompa w zeszłym miechu od nich (własna konfiguracja)  i montaż, prowadzenie kabli, przesyłka (zabezpieczenie, oryginalne pudełka od wszystkich części). Wszystko wzorowo na szóstkę z plusem. Jedynym minusem był czas realizacji, ale akurat trafiłem na gorący okres (black friday, cyber Monday) także im wybaczyłem zwłaszcza, że robotę wykonali z dbałością o szczegóły, a jeśli chce się dobrze, to nie można wymagać szybko. Życie tego nauczy każdego.

Edytowane przez przetwarzanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to już w ogóle pocisk xD Po co komuś do gier tyle RAMu? Dzisiaj nawet 8GB wystarczy, 16 to już jest z zapasem.

@blackromek

Generalnie jak nie chcesz wydawać więcej, to kup 9600k + 2070, ale jak chcesz inwestować w i7, to lepiej przeznacz te pieniądze na grafikę - tak wygląda to według mnie.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie do gier Ryzen 2700X na szybkich kościach ramu to idealny wybór. Oczywiście, że 32gb ram to przesada. Ale 16gb przy budżecie 7k też słabo wygląda, zwłaszcza, że niektóre najnowsze gry z końca 2018 roku  już mają rekomendowane "16gb". 24gb by stykło na parę lat w przód, ale pomyslałem że fajnie byłoby mieć obie pary w dualu stąd pomysł 32. Zresztą nie będę się kłócił, bo na tę chwilę faktycznie 16gb styka w opór (a ddr4 w przyszłości sporo stanieje, więc śmiało można odłożyć powiększenie kości na później). I tak na prawdę może starczyć jeszcze na długo 16-stka. Jedynie co do wymagań ramu to możemy zgadywać co będzie w przyszłości. Pamiętam czasy gdy FACHOWCY twierdzili, że 64mb ramu starczy na wieki (mój pierwszy PC miał tyle, ale nie wytrzymał próby czasu :( ).  Co do procka to i tak przy grach pierwszorzędne znaczenie ma grafika. Zakładając, że Ryzen będzie działał z ramami, z wysokim taktowaniem można śmiało założyć, że Ryzen 2700x wystarczy z wielkim zapasem na ogarnięcie komunikacji z grafiką 2070, a jest dużo tańczy od inteli. Do tego Boxowe chłodzenie w tymże ryzenie jest mega ciche, a temperatury przy dużym obciążeniu bardzo niskie więc 237,5zł z osobnego chłodzenia na CPU można śmiało oszczędzić. Osobne chłodzenie ani nie wyciszy, ani nie schłodzi zauważalnie CPU bardziej niż to BOX ryzena. Tak więc kilka stów na procku, kilka stów na chłodzeniu. Do tego można kupić oryginalny klucz na allegro do windowsa za 20zł. Prawnie kwestia jest na tyle zagmatwana, że Microsoft nie wypowiada wojny sprzedawcom i można przypisany klucz do jednostki windowsa 10 kupić za grosze. Na pendrivie zrobić instalkę próbnej wersji windowsa i kolejne kilka stów w kieszeni. Razem oszczędzi ponad 1tys zł zachowując moc i kulturę pracy kompa.

Edytowane przez przetwarzanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przetwarzanie Niby jak AMD jest tańsze od Intela w tym segmencie? Przecież 9600k kosztuje z 300 zł mniej niż 2700x, a jest wydajniejszy w grach, nawet uwzględniając chłodzenie cena wychodzi ta sama, a wtedy można dobrze podkręcić Intela i mocno odlecieć w grach AMD.

@blackromek Ja mam Dark Rock 4 i sobie chwalę, wydajne i ciche, ewentualnie coś mocniejszego dark rock 4 pro albo jakaś noctua, nie wiem jak z noctua, ale z pro mogą być problemy z niektórymi pamięciami RAM, bo chłodzenie wadzi. Zasilacz ten:

https://www.x-kom.pl/p/399201-zasilacz-do-komputera-seasonic-650w-focus-plus-80-plus-gold-box.html

ewentualnie wersja 750W, różnica 40 zł

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa może ta:

https://www.x-kom.pl/p/381990-obudowa-do-komputera-silentiumpc-regnum-rg4-pure-black.html

40 zł różnicy, a masz 2 wiatraki więcej, czyli idealne ustawienia, 2 na przód i 1 na tył i z tą siatką z przodu pewnie będzie lepszy przepływ powietrza.

Co do karty, to namawiałem Cię dlatego, bo wybrałeś i7, więc gdybyś chciał wydać więcej, to wydaj kasę na kartę, możesz równie dobrze zostać przy tej 2070 i też sobie pograsz bez problemu.

Szkoda jedynie, że akurat tomahawka nie ma w x-kom, bo pewnie chcesz zamówić wszystko w jednym sklepie, żeby Ci to złożyli.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...