Skocz do zawartości
Azathermenian

Mała modernizacja Karta i Procesor

Rekomendowane odpowiedzi

Mój zestaw :

 

Dysk SSD : A-DATA 128gb 2.5 

Zasilacz: Chieftec 500W 

Pamięć DDR3: GoodRam 8GB 1600 MHZ

Karta graficzna: Gigabyte GF GTX960 2GB 128 WindForce 2xOC

Płyta główna: ASRock H81M

Procesor: i5-4460 3.2Hz

Na wstępie chce zaznaczyć, że jestem zielony w tych sprawach więc proszę o odrobinę wyrozumienia.

Budżet jaki chce przeznaczyć na upgrade to około 700-1000zł jeśli wystarczy wymiana samej karty albo około 1500-1800 jeśli bez wymiany procka się nie obejdzie.

Wiem, że mogę wsadzić i7-4770 za który zapłacę w granicach 700zł za używkę, i tutaj mam pytanie, czy na pewno warto inwestować w taki procesor jeśli posiada On również 4 rdzenie co moja i5 ? Będzie duża różnica ? A jeśli chodzi o resztę podzespołów to nic nie trzeba wymieniać ? Razem z procesorem muszę wymienić także jego chłodzenie czy może być z mojego starego procka ?

Jeśli chodzi o kartę to zastanawiałem się nad używaną 1070 lub może czymś odrobinę tańszym.

Chyba, że macie jeszcze jakieś inne pomysły ? Moim celem jest aby nowe aktualne tytuły płynnie działały na najwyższych ustawieniach graficznych jak najtańszym kosztem.

Z góry dzięki za pomoc

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 ma cztery rdzenie i 8 wątków, co w nowszych grach da się już odczuć.

Teraz nowa karta to 1400zł,używana to do 1000zł maks powinna się znaleźć. Lecz i tak będzie Cię blokować pamięć RAM. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie możesz zostawić od swojego CPU TDP twojego CPU i i7-4770 jest to samo.

Wymiana na i7 ma sens, za swojego też coś weźmiesz.

Wymiana twojego GTX960, to faktycznie aby coś realnie odczuć to GTX 1070. W twoim budżecie oczywiście tylko używka.

Napisz czy masz RAM 2x4GB, czy 8GB w jednej kości. Jeśli w jednej kości to zdecydowanie kup drugą kostkę 8GB tak aby było w dual, co da odczuwalną różnicę w grach.

Zakładam, że monitor FHD?

Edytowane przez barwniak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o kartę 1070 to kazdy jej rodzaj i każda jej wielkość będzie pasować ? 

Oraz czego mam się przestrzegać podczas zakładania nowego procesora ? Bo w zasadzie oprócz kostek ramu to nigdy nic nie wymieniałem w komputerze, dlatego nie wiem na ile skomplikowana może być taka operacja. Mam użyć jakichś specjalnych past ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu procesora i7 4790 za 750zł https://allegro.pl/oferta/intel-core-i7-4790-4x3-6-ghz-pasta-7726318429

Oraz Karty 1070 1150zł https://allegro.pl/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1070-8gb-gddr5-i7594696449.html

Może być taki zestawik ? Jest to opłacalne biorąc pod uwagę cenę oraz te konkretne aukcje ?

Myślałem wcześniej nad 4770 ale jest Ona może o 80zł tańsza od 4790, więc może lepiej dopłacić te parę groszy ?

Oraz jeszcze jedna sprawa, prawdopodobnie pierwszym podzespołem jaki nabędę będzie procesor, i tutaj mam pytanie, czy bezproblemowo mogę go zamontować aby pracował sobie przez jakiś czas z moim GTX 960 ?

Edytowane przez Azathermenian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...