Skocz do zawartości
keppel123

Dobry monitor IPS do 900zł

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, mam zamiar zaopatrzyć się w przyszłym miesiącu w nowy monitor, poszukuję jakiegoś fajnego IPSA 24 calowego, 60hz, 16:9 i z regulacją wysokości pivot. Teraz mam Aoca I2476VWM, niby jest spoko ale coś na środku jakaś plama czarna wychodzi i muszę go wymienić. Głównie używam kompa do tępej rozrywki internet, gry. Co polecacie w tym pieniądzach? Miałem ochotę na Della U2417H, ale czytałem dużo opini o jego nierównym podświetleniu i słabych kolorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, robertsup napisał:

iiyama ProLite XUB2493HS-B1 i nie ma dobrej alternatywy, pivot to niestandardowe wyposażenie niestety i znacznie podnosi cenę, bez niego dużo taniej można kupić gw2480

A bez pivota co dobrego do 900zł polecasz? Raczej chciałbym full hd nie chcę 1440p bo karta graficzna wyzionie ducha w grach :P

Edytowane przez keppel123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ale mi nie chodzi o rozdzielczością tylko o kolorki i równomierność podświetlenia. Co do GPU to mam gtxa 1070 niby ale do 1440p i ustawień ultra raczej się on już nie nadaje w nowych grach 

Edytowane przez keppel123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że dobry AntyAliasing też pożera moc obliczeniową, a przy wyższej rozdzielczości, a właściwie wyższym zagęszczeniu pikseli, można obniżyć precyzję AA, lub nawet wyłączyć, bo nie będzie to tak raziło jak przy ekranie o niskim PPI. Ja osobiście bym wolał grać na tym GTX 1070 w 2560x1440 bez pseudo AA, na ustawieniu High, niż w 1920x1080 z pseudo AA i Ultra - dodatkowo miałbym ostrzejszy obraz przy czytaniu stron www, plików txt, pdf, bardziej szczegółowy i ostry obraz przy oglądaniu zdjęć, czy filmów 4K. No ale wybór należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, keppel123 napisał:

Myślisz że na 27 calowcu w 1440p będzie obraz żyleta w którym nie potrzeba AA w grach? XD 

Na 27" to może przy 4K tak będzie. Przy 5K to już zupełnie. 2560x1440 na 27" ekranie to jeszcze za niska rozdzielczość, by aliasing nie przeszkadzał bez AA ... XD.

... jednak jak pewnie zauważyłeś, pisałem o 2560x1440 na 23,8" - to i tak mniejsze PPI, niż 4K na 27", ale dużo większe niż 1920x1080 na 23,8".

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no to tak na 24 calach 2.5k da bardzo dobre ppi, ale jak mówiłem nie zależy mi tak bardzo na rozdzialce, full HD mi starcza w zupełności na takim rozmiarze monitora, szukam czegoś z dobrym podświetleniem szczególnie czyli żeby nie było tak jak w moim aocu, że lewa strona monitora ma inny odcień od prawej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...