Skocz do zawartości
kamilus83

Wyciszony 9900k - dobór mobo i case

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam idealnego rozwiązania dla moich zastosowań. Procesor już mam, obecnie chodzi na truchle gigabite z370 aorus ug. Do tego dokupiłem sobie chłodzenie kraken x62, które przy tamtej płycie głównej nie mieści się w obudowie beQuiet silent base 600.
Muszę dobrać płytę główną. Kumpel doradza asus maximus extreme, ale nie wiem czy aż takie monstrum jest mi potrzebne. 

Dokupić muszę też inną obudowę. Pytanie - czy Fractal Design Define XL R2 będzie dobrym wyborem?

Moim celem jest podkręcenie na wszystkich rdzeniach do 5.0-5.1Ghz, schłodzenie tego wodą (póki co AiO), wykorzystywanie 64-128GB RAM (obecnie 48GB, ale w styczniu na 2x32GB będę chciał już wymienić), a ponieważ komputer śmiga 24/7 i ulokowany jest nad łóżkiem to chcę, aby był jak najcichszy. Z obciążających płytę główną urządzeń dochodzi jeszcze ASUS Strix 2080Ti Advanced. Jak wsadziłem go na moje truchło od gigabyte to zaczęły chyba cewki piszczeć :(

Edytowane przez kamilus83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię zmartwić, ale piszczące cewki to może być problem samej karty i będą piszczeć niezależnie od pozostałych komponentów.

Obudowa może ta:

https://www.x-kom.pl/p/314512-obudowa-do-komputera-be-quiet-dark-base-900-srebrna.html

Fabrycznie ma 3 bardzo dobre i ciche wiatraki i jest dobrze wyciszona, miejsca jest tam na wszystko.

Co do płyty, to też mi się wydaje, że trochę jest to przesada, jest dużo porządnych płyt za 1300-1400 zł, Aorus Master, Taichi Ultimate.

Edytowane przez Firedash
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...