Skocz do zawartości
Azathermenian

Nowy sprzęt - poprawność działania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, robiłem ostatnio małą modernizację kompa i chciałbym zapytać o poprawność działania nowych podzespołów.

Na wstępie chcę zaznaczyć, że jestem totalnym laikiem w tych sprawach więc proszę o odrobinę wyrozumiałości.

Aktualnie posiadam: 

Dysk SSD : A-DATA 128gb 2.5 

Zasilacz: Chieftec 500W 

Pamięć DDR3: GoodRam 8GB 1600 MHZ

Karta graficzna: Zotac GeForce GTX 1070 Mini 8GB GDDR5 *wymieniony*

Płyta główna: ASRock H81M

Procesor: i7 4790 *wymieniony* (chłodzenie ze starego zestawu)

Poniżej wklejam zdjęcia, które pokazują jak zachowuje się karta i procesor przy dużym obciążeniu. Screeny były robione podczas grania w Assassins Origins na najwyższych ustawieniach oraz aktualnym dokańczaniu pobierania tej gry. Temperatura karty wahała się w granicach 75-80 stopni.

SD.jpg.3b716528607a15363a9b2da6f3ff83bb.jpg

 

Wklejam również 2 screeny zrobione bez żadnego obciążenia, może się do czegoś przydadzą.

sasw.jpg.c87df7223b7b09311fd751ebcc3b720e.jpgssw.jpg.c1ae4fcab9bfd8ae7d7396a00a62e701.jpg

Podczas "spoczynku" każdy rdzeń procesora wynosi ok. 30-40 stopni, a karta ~46.

I tutaj mam pytanie, czy są to dobre wartości ? Ja się na tym kompletnie nie znam a wolałbym wiedzieć czy to wszystko dobrze działa. Na nowych podzespołach jest wyraźnie głośniejsza praca niż na starym zestawie.

Pasta jaką zastosowałem na procesor: https://www.komputronik.pl/product/282921/accura-heat-absorber-6-gold.html

Kartę graficzną jak i procesor kupiłem używany. Na kartę posiadam jeszcze rok gwarancji.

Zastanawiałem się jeszcze nad aktualizacją BIOSu. Aktualnie posiadam aktualizacje z 2014 tj. 1.80. Wiem, że jest kilka nowych aktualizacji 2015-16 i nie wiem czy mam od razu instalować najnowszy sterownik czy wszystkie po kolei ? 

621273661_Beztytuu.jpgsdswq.thumb.jpg.8e7c6f10517748b8e883d51de37c87f3.jpg

 

Z góry dziękuję za pomoc 

 

 

 

 

Edytowane przez Azathermenian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego procka to 80 C to u niego niv wielkiego.Strachu nie ma.

Co do GPU w spoczynku temp możliwe że trochę za wysokie ale to GPU mini więc z tego powodu może być cieplejsza.Nawet jeśli to 46 C  to nie jest to żadna tragedia moim zdaniem.Temp w stresie dla tego GPU akceptowalna.

 

Nie podałeś jakie masz chłodzenie na procku.I nie podałeś jak wygląda obieg powietrza w PC.I jaka obudowa.To są ważne info kiedy idzie o temp w PC.

Co do BIOSU to się nie wypowiem bo mało tego praktykowałem w swoich PC.Do póki coś działa nie zmieniam :-)

Edytowane przez Kronan
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie to BOX od starej i5, a obudowa SilentiumPC Brutus M25.

Zastanawiam się teraz nad zakupem nowego chłodzenia SILENTIUMPC SPARTAN 3 LT, może być? Przede wszystkim zależy mi na kulturze pracy i aby te wysokie temperatury czasem nie zaczęły wpływać na wydajność procka.

Edytowane przez Azathermenian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SILENTIUMPC SPARTAN 3 LT będzie oki bo na pewno lepszy od boxowego.Zyskasz na niższej temp,bez szału ale zawsze coś.Wadą tego spartana jest sposób montażu.Do ogarnięcia ale trzeba to wiedzieć.Ja bym wybrał SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2.40-45 złotych więcej ale wydajniejsze chłodzenie i łatwiejszy montaż.Pod rozwagę.

Obudowa nie za wielka dla tego konkretnego GPU niestety.Dwa 120 wentylatory konieczne z przodu skręcone na LOW jeśli masz wersję obudowy z regulacją obrotów.HDD jak masz w klatce trochę niżej daj żeby nie zasłaniał wentylatora.Wszystko dla poprawienie obiegu powietrza w obudowie.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Azathermenian napisał:

Zastanawiam się teraz nad zakupem nowego chłodzenia SILENTIUMPC SPARTAN 3 LT, może być? 

nie 

szkoda na to kasy

lepiej dołożyć do czegoś wydajniejszego minimum Fera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie jest to konieczne to nie ma problemu, mogę wyłożyć ta stówkę i kupić nowe chłodzenie. Ale czy jest to na pewno konieczne? Bo szczerze wolałbym dołożyć parę złoty i za tą cenę mieć nowy większy SSD. Jedynie w bardzo wymagających grach jak Assassin temperatura dochodzi do max 70-72, zwykle utrzymuje się w granicach 65, a skoro jest to temperatura znośna to jest sens dokupywać nowe chłodzenie ? Np. na najwyższych ustawieniach temperatura procka Forza Horizon 4 wynosi max 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony jesli na boxie masz takie temp (nie są złe) to spartan to juz bedzie niebo a ziemia i wiecej naprawde nie ma sensu wydawac na teraz, jesli szarpiesz sie z kazdym groszem


z drugiej strony chlodzenie na cpu kupuje sie raz i z glowy - ja kuzynowi kupilem uzywaną noctue jakos 7 lat temu i hulało mu wszystko nawet w najwieksze upały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...