Skocz do zawartości
Firedash

Vega 56/64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

widzę, że w niektórych sklepach trafiają się Vegi w normalnych cenach, karty te i tak pomimo tego nadal są w tej cenie w tyle pod względem zarówno wydajności jak i mocy, ale jakoś mnie korci, żeby którąś kupić. Są jakieś wersje, których trzeba się wystrzegać? Bo tutaj np. jest Vega 56 w fajnej cenie na morele, ale trochę dziwne, że wszystkie inne modele kosztują ponad 2100-2200, a ten tak tanio.

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-rx-vega-56-gaming-oc-8gb-hbm2-2048-bit-3xhdmi-3xdisplayport-box-gv-rxvega56gaming-oc-1792604/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta też droga, w zeszłym tygodniu były w Anglii poniżej £300 (nawet za 230 bodajże, a najtansza teraz jest za 320 na ebuyer.co.uk). A w dzisiejszych czasach zamówić sobie coś z UK to raczej nie problem nie? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte jest tani bo słaby i nikt go nie chce. Jeszcze nie widziałem opinii kogoś kto kupił Vegę Gigabyte i jest zadowolony. Może wreszcie się ktoś znajdzie. Nie poleciłbym nikomu nic poza Sapphire Nitro i ewentualnie Powercolor Red Devil. Z powodu dużo lepszego chłodzenia i dodatkowo lepszej wydajności. Do tego V64 prawie zawsze ma pamięci Samsunga co jest dodatkowym plusem względem V56 bo wydajność Vegi rośnie wraz z podkręceniem pamięci a Hynixy średnio osiągają 10% gorsze taktowania.

Edytowane przez umcacz
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-vga-sapphire-rx-vega-56-pulse-8gb-7623062481

 

To jest dobra karta w dobrej cenie.Domyslne ustawienia sa dobre nie to co strixy asusa, chlodzenie jest wydajne a karta cicha, jasne, nitro+ ma lepsze, ale roznica w cenie nie jest akceptowalna.Trafiaja sie sztuki z pamieciami samsunga.

Co do niggabyte w morele, to on nie jest tani, tylko reszta w polsce jest droga.Wbrew temu co tutuaj pisza czytalem recenzje gigabyte vegi ktora byla w miare pozytywna, trzeba poprostu samemu sobie doregulowac wentylatory i napiecia.

Ale ja bym bral tego szafira pulse.

Sam mam nitro v56, ale kupilem uzywke w dobrej cenie.

Za nitro warto doplacic 100zl ale nie 400.

A, warta rozwazenia opcja B, to kupno uzywanego referenta v64 i zamontowanie morpheusa II.

Edytowane przez RaV[666]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...