Skocz do zawartości
sparr0w

i5-7300HQ+GTX1050 2GB vs i5 8250U+MX150 2GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rozglądam się za laptopem do codziennego użytkowania: internet, filmy, office, czasem gry (na pewno FIFA, może GTA itp.). Zastanawiam się mocno nad tymi dwoma:

1. HP Pavilion Power

i5-7300HQ; GTX 1050 2GB; 8GB RAM DDR4 2400MHz; 1TB 7200RPM

Specyfikacja wg producenta: KLIK

Cena (z zastosowaniem vouchera HP): 2477 zł

 

2. HP Pavilion

i5-8250U; MX150 2GB; 8GB RAM DDR4 2400MHz; 256GB M.2

Specyfikacja wg producenta: KLIK

Cena (z zastosowaniem vouchera HP): 2399 zł 

 

Który z nich będzie lepszym rozwiązaniem? Z tego co sam próbowałem się dowiedzieć to i5-8250U jest lepszym rozwiązaniem, ale nie wiem jak wygląda kwestia GPU. 

 

Liczę na pomoc w wyborze :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Lenovo Legion Y530-15 https://www.x-kom.pl/p/441931-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y530-15-i5-8300h-8gb-1tb-gtx1050.html + mysz i plecak dostaniesz za free

  • Intel Core i5-8300H (4 rdzenie, od 2.3 GHz do 4.0 GHz, 8MB cache)
  • 8 GB (SO-DIMM DDR4, 2666MHz)
  • Ekran IPS
  • NVIDIA GeForce GTX 1050
  • Podświetlana klawiatura
     

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety przegapiłem laptopa w cenie wymienionej wyżej i teraz jest on dostępny w konfiguracji i5-8300H/8GB/1TB/GTX1050 bez systemu  za ~3090 zł, czyli ~ 2690 zł z voucherem. Pytanie czy nadal warto? Boli mnie to, że nie zdecydowałem się wcześniej, bo za cenę która jest teraz miałbym jeszcze 128GB SSD, ale przepadło :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem trochę i znalazłem ofertę na Omena 15-CE008NW w takiej specyfikacji za 2640 zł. Laptop jest niby nowy, ale nie wiem dlaczego ma 20 msc gwarancji, a nie 24. Muszę jeszcze dopytać dokładniej sprzedawcy o co z tym chodzi. Warto?

Czy lepiej zapłacić te ~2690 za Pavilion Power z i5-8300H, o którym pisałem post wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FxJ akurat tutaj chodzi o konfigurację z GTX 1050 4GB.

EDIT: Sprzedawca na Omena, o którym wspomniałem wystawia fakturę VAT-marża, więc nie jestem pewien czy dostanę na niego voucher. Jeśli tak by było to ta opcja niestety mi nie pasuje.

Edytowane przez sparr0w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...