Skocz do zawartości
arczikox

Wolne uruchamianie komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ponieważ komputer od dłuższego czasu dłużej się uruchamia. Wgrałem system na nowo i było w miarę ok, po instalacji aktualizacji i paru programów widać było że zaczyna coraz dłużej się uruchamiać. 
Sprzęt to i7 6700k, 
gtx 1070 gamerock, 
asus maximus viii ranger
 ramy 8 gb cl15 hyperx, 
zasilacz rmx550i 
ssd crucial mx200

Nie wiem czy to wina dysku, czy wydaje mi się, że komputer zwolnił. Czy też może mi się to wydaje. Myślałem też że komputer się uruchamia normalnie a monitor jakoś może zamulać, bo przekaźnik na płycie głównej strzeli a nadal widnieje czarny ekran na monitorze, bo mam podłączony przez kabel dvi. Problem też jest jak komputer przejdzie w stan uśpienia i potem za cholerę ekran nie chce się wybudzić i muszę resetować. Czasem też złapie jakąś zawiechę i jedynie reset pomaga.  Możecie coś doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o problem z wybudzeniem monitora winny może być sam monitor.Tak na szybko spróbuj go podłączyć w inne wejście na nim.

Jeśli chodzi o wolny start komputera sam chyba,choć pewności nie mam, na to sobie odpowiedziałeś.Zainstalowałeś program który długo się uruchamia.Miałem taki przypadek że Origin zamulał mi strasznie start kompa.Włącz PC i sprawdź jak to jest z programami startującymi w Windows.Chodzi o programy w paska zadań.Jak znajdziesz takiego delikwenta wyłącz w nim aktualizacje bo to bardzo często powoduje zamulanie startu Windowsa właśnie.Chodź nie zawsze to działa bo niektóre programy działają trochę po za wolą użytkownika.

Jeśli to nie pomoże będziesz musiał szukać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co miałbym tobie więcej doradzić.Ja na takie sytuacje mam zapasowe dyski,płyty z live linuksem,peny z linuksem.Wystarczy odpiąć podejrzany dysk i sprawdzić jak PC zareaguje z nowym systemem.Może to proste pomoce w takich sytuacjach ale skuteczne.Masz taką możliwość?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...