Skocz do zawartości
Szybki27

Czy można lepiej coś niż to?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim

Planuje na początku roku złożyć jakiś zestaw. Z tego co obserwowałem ostatnimi czas to planuję coś takiego:
- ASRock B450M Pro4
- AMD Ryzen 3 1200
- GOODRAM 8GB 3000MHz IRDM X Red CL16
- ASUS Radeon RX 570 4GB GDDR5 (tu się jeszcze zastanawiam nad wersją 8GB)

Z starego zestawu planuje przenieść:
- Zasilacz OCZ SXS2 600W
- Obudowę CoolerMaster RC 430
- Dyski HDD i SSD
- Napęd
- Monitor 21,5 cala

Komputer głównie do normalnego użytku, czasem jakaś gierka (FIFA, GTA, DOOM). I teraz pytanka:
1. Czy zasilacz który w zasadzie ma ponad 8 lat dalej uciągnie te rzeczy co wypisałem? Czy może poszukać jakiś inny nowszy np.: Silentium PC Vero 500W?
2. Czy ten Radeon będzie dobrym wyborem i czy warto pchać się w wersję 8GB jeżeli mój monitor ma max rozdziałkę 1920x1080? Myślałem nad GTX 1050/1050Ti. Ponoć GeForce są mniej problematyczne niż Radeony. 
3. OC to chciałbym Ryzena z 3,1 GHz na jakieś 3,6GHz. Na jakieś ekstremalne zabawy się nie zanosi więc czy może nie pójść w tańszą płytę np.: Gigabyte B450M DS3H 
 

Z ceną za wszystko to chciałbym w granicach 1650zł się zamknąć, choć jeżeli można taniej to wiadomo - chętniej ;)

Bardzo proszę o rady. 

Wesołych świąt.

Edytowane przez Szybki27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM to albo 2x4GB, albo 2x8GB. Jedna kość w single to duże straty, szczególnie w grach.

Zasilacz jeśli jest sprawny to uciągnie, jeśli będziesz miał problemy ze stabilnością to wtedy wypróbuj inny zasilacz.

Do tego zestawu RX570 8GB nie ma sensu i tak nie pograsz na ultra na tej karcie z 60fps. Do FHD high wystarczy karta 4GB.

Jeśli w przyszłości zmienisz CPU na szybszy, to wtedy GPU też z większą ilością pamięci.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena podobna, to nowszego 2600. Link wyżej lub ewentualnie zajrzyj na eurortvagd czy proline (obczaj też ceneo/skąpiec) - tam jest trochę taniej na obecną chwilę.

Choć jeśli nie zamierzasz OC i liczysz każdy grosz, to 1600x też będzie spoko, są oferty poniżej 600 zł. Tylko chyba z kompatybilnością (raczej płyta powinna za to odpowiadać...) ramu może być gorzej (w sensie, masz kości 3000Mhz/cl16, a w praniu okaże się, że maksymalnie chodzą 2800/cl16 lub 2933 - niby szczegół mała różnica, ale jednak)

Edytowane przez mrcszyman
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...