Skocz do zawartości
Azathermenian

Zacinanie w grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

gdy zaczynam grać w różne wymagające gry np. Assassin's Origins, to przez około 2-3 min są lekkie ścinki trwające ułamki sekund jednak powtarzające się dosyć często.

 

Mój sprzęt

Dysk SSD : A-DATA 128gb 2.5 

Zasilacz: Chieftec 500W 

Pamięć DDR3: GoodRam 8GB 1600 MHZ

Karta graficzna: Zotac GeForce GTX 1070 Mini 8GB GDDR5 

Płyta główna: ASRock H81M

Procesor: i7 4790 + SilentiumPC Fera 3

Dysk Twardy 500GB

 

Wszystkie temperatury są ok, w grze na najwyższych ustawieniach jest stabilnie 60fps+.

Tylko rozchodzi się o te drobne, częste ścinki występujące tylko przez pierwsze minuty. Grę mam zainstalowaną na dysku twardym, który jest już dość stary, mam go jeszcze po 2 wcześniejszych kompach, więc może mieć już z 6+ lat i jego wydajność już pewnie nie jest najlepsza. Czy to może być problemem? 

 

Jest jeszcze jedna sprawa, komputer po wymianie karty i procka zaczął dość głośno buczeć. Tak jak na wcześniejszym zestawie z GTX 960 i i5 4460 buczał pod obciążeniem, tak teraz jest tak samo ale na pulpicie bez obciążenia, a w grach jeszcze głośniej. Czy to może być przez zasilacz? Czy może karta z racji swoich małych rozmiarów po prostu głośniej działa ?

Dodam, że cały zestaw oprócz karty i procka użytkuje już przez ok. 4 lata, no i oprócz dysku.

 

Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez Azathermenian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro przedtem buczał tylko pod obciażeniem a teraz stale to pewnie zasilacz chodzi na maxa [przystaw ucho i posłuchaj co konkretnie buczy]

co to za model tego chiefteca czasem nie jakiś budżetowy?

ram w 1 kości czy dwóch?

stary dysk może być dużym ograniczeniem 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz: https://www.ceneo.pl/20120827

RAM w 2 kościach

Trochę go posłuchałem i najgłośniej działa właśnie ten dysk, ale to raczej nie On zaczął głośniej działać po mojej konfiguracji tylko właśnie zasilacz. Z racji, że jest przytwierdzony na samej podstawie to słychać go z każdej strony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...