Jump to content
Sign in to follow this  
Azathermenian

Zacinanie w grach

Recommended Posts

Witam,

gdy zaczynam grać w różne wymagające gry np. Assassin's Origins, to przez około 2-3 min są lekkie ścinki trwające ułamki sekund jednak powtarzające się dosyć często.

Mój sprzęt

Dysk SSD : A-DATA 128gb 2.5 

Zasilacz: Chieftec 500W 

Pamięć DDR3: GoodRam 8GB 1600 MHZ

Karta graficzna: Zotac GeForce GTX 1070 Mini 8GB GDDR5 

Płyta główna: ASRock H81M

Procesor: i7 4790 + SilentiumPC Fera 3

Dysk Twardy 500GB

Wszystkie temperatury są ok, w grze na najwyższych ustawieniach jest stabilnie 60fps+.

Tylko rozchodzi się o te drobne, częste ścinki występujące tylko przez pierwsze minuty. Grę mam zainstalowaną na dysku twardym, który jest już dość stary, mam go jeszcze po 2 wcześniejszych kompach, więc może mieć już z 6+ lat i jego wydajność już pewnie nie jest najlepsza. Czy to może być problemem? 

Jest jeszcze jedna sprawa, komputer po wymianie karty i procka zaczął dość głośno buczeć. Tak jak na wcześniejszym zestawie z GTX 960 i i5 4460 buczał pod obciążeniem, tak teraz jest tak samo ale na pulpicie bez obciążenia, a w grach jeszcze głośniej. Czy to może być przez zasilacz? Czy może karta z racji swoich małych rozmiarów po prostu głośniej działa ?

Dodam, że cały zestaw oprócz karty i procka użytkuje już przez ok. 4 lata, no i oprócz dysku.

Z góry dzięki za pomoc

Edited by Azathermenian

Guest

skoro przedtem buczał tylko pod obciażeniem a teraz stale to pewnie zasilacz chodzi na maxa [przystaw ucho i posłuchaj co konkretnie buczy]

co to za model tego chiefteca czasem nie jakiś budżetowy?

ram w 1 kości czy dwóch?

stary dysk może być dużym ograniczeniem 

Edited by Guest

No to masz odpowiedź, zmiana zasilacza, choć nie chce mi się wierzyć, że buczy nawet bez obciążenia.

Edited by Firedash

Kwestia buczenia bez obciążenia już chyba rozwiązana, jak wkładałem kartę i procka to zmieniłem trochę położenie Dysku, dałem go niżej żeby wentylatora nie zasłaniał, zostawiłem go niestabilnie i drgania z dysku przenosiły się na obudowę.