Skocz do zawartości
chudziu

Padła grafika, co kupić

Rekomendowane odpowiedzi


Witam.

Jak w temacie.
Padła mi grafika w kompie, który ma już parę lat. 
Jaką kupić? Czy warto jeszcze inwestować duże pieniądze?
Mam takie oto podzespoły
GeForce CUDA GTX 460 padło "artefakty" wywaliło
Intel Core i5-750 2,66 GHz
Kingston DDR3 2x 2GB 1333 MHz CL9
Płyta Gigabyte GA-P55-USB3
2 Dyski 
KINGSTON V300 60GB 2,5" (SV300S37A60G)
500 GB SATA II 16MB
Zasilacz chieftec 500 W

To nie jest dobry moment dla mnie by kupować nowy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma być coś na przeczekanie czy na dłużej ?

Nowe czy używka ?

Z używek na dłużej  to HD79xx / R9 28x albo nawet R9 290 , karty można dostać za 300-500 zł , od NV w tej cenie masz sporo słabsze GTX950 / GTX960 2 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, reyden napisał:

To ma być coś na przeczekanie czy na dłużej ?

Nowe czy używka ?

Z używek na dłużej  to HD79xx / R9 28x albo nawet R9 290 , karty można dostać za 300-500 zł , od NV w tej cenie masz sporo słabsze GTX950 / GTX960 2 GB

Znając życie to będzie na dłużej.

Jak mam kupić używke (nie wiem na co trafie) za 300-500pln to wole dać 600pln za nowe.

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-gtx-1050-2gb-gddr5-128-bit-dvi-hdmi-dp-box-ph-gtx1050-2g-1096274/

Czy ta grafika będzie mi śmigać?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, B@nita napisał:

Za 620-650 kupisz wydajniejszą rx 570, ten gtx to słabizna.

Taki rx jest do kupienia, mogę tyle dać.

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-rx-570-gaming-4gb-gddr5-256-bit-dvi-d-hdmi-3xdisplayport-box-gv-rx570gaming-4gd-976905/

Tylko czy reszta moich podzespołów w kompie sobie poradzi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo masz kod na dwie gry do tej karty, przynajmniej na x-kom.

Co do podzespołów, nie znam twojego zasilacza, teoretycznie powinien wystarczyć.Podaj jaki to konkretnie model a fachofcy doradza :)

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do autora: jak ta karta sie sprawdza? Widzialem RX570 za 639 pln + dwie gry do wyboru. Chyba najlepsza oferta jaka aktualnie jest w niskim segmencie. Ogolnie to co sie dzieje przez ostatnie miesiace na rynku kart graficznych wola o pomste do nieba. Najpierw gornicy wykupujacy wszystko co jest na polkach sklepowych .. ceny wywindowane x2 za uzywane karty .. brak mozliwosci zakupu czegos nowego. Do tego zaden z wiodacych producentow przez dlugi czas nie kwapil sie do wydania czegokolwiek. Po premierze serii RTX ceny kart graficznych oczywiscie poszly mocno w gore ze wzgledu na duzy popyt .. juz pomijam te wszystkie problemy z padajacymi pamieciami. Jak mozna wyczytac w branzowych artykulach https://ithardware.pl/aktualnosci/ceny_kart_graficznych_ponownie_spadaja_nawet_o_18_w_ostatnich_tygodniach-6743.html wszystko powoli zaczyna wracac do normy. Moim zdaniem teraz w gre wchodz zakup czegos z niskiego/sredniego segmentu na przeczekanie do kart w 7nm .. bo inaczej tego nie widze aby mialo sens z punktu ekonomicznego.

Edytowane przez patryquiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, patryquiz napisał:

Pytanie do autora: jak ta karta sie sprawdza? Widzialem na xkom RX570 za 639 pln + dwie gry do wyboru. Chyba najlepsza oferta jaka aktualnie jest w niskim segmencie.

Karta może dojedzie jutro 31.12 jakoś Mikołaj w święta nie chciał wpaść z nią przez komin, a sklepu za rogiem nie mam ;)

Na xkom ta cena była w święta + gry, po 899pln. Kupiłem na morele za 650pln już jest droższa.

Napisze coś o jej działaniu jak dojedzie i chwilę pogram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...