Skocz do zawartości
JeroG

Co to sie spaliło? msi Z270

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem grałem sobie i nagle zaczeło mi śmierdzieć z komputera spalonym plastikiem i odkryłęm że to  jakiś mały czarny kwadracik niewiem co to jest czy bezpieczyk czy cos waznego? narazie komputer chodzi i gram ale boje sie ze cos sie moze stac jak dorzuce karte graficzna bo narazie gram na samym procku

 

//  wyjąłem tą wtyczke (chyba ledy od radiatora) ale jak przycisnąłęm palcem to poparzyłem go, dosłownie wypalilo mi dziurę w skorze, jak czyms kolwiek tam przycisne to wypala i iskrzy a to nie dobrze

 

// zapomniałęm tego napisac ale na poczatku jak to sprzwdzalem to cos wycieklo z tego malutkiego kwadracika wytarlem to palcem

48424887_1202000719948361_647343531051974656_n.jpg

48430047_274307133247720_1126404814608007168_n.jpg

48913036_313757585908910_5102841590586540032_n.jpg

Edytowane przez JeroG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kabel idzie do LED 

To padł ci sterownik zasilajacy je ( jak nie swiecą )

Diabli wiedża co to za prostokątny element ( kondensator tantalowy albo dioda ) ale raczej tntala bym obstawiał ( czasami tak robią..)

Imo teraz płyta z kompa i wymycie tego w IPA i przejrzenie scieżek... 

 

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alkohol izopropylowy...  nim usuwa się naloty etc z elektroniki ..

Ps. Komp wstaje ? Jak led nie świecą to masz winowajce..  odbudować pewnie to by się dało ale laminat pewnie dobrze dostał w tym miejscu więc usunał bym tylko elementy uszkodzone i dał sobie spokój z odbudową podświetlenia ( dobrze wiem jak cieżko odbudowywuje się coś takiego by jeszcze to wyglądalo.. )

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...