Skocz do zawartości
grzybolevsky

Laptop do ok. 4,5k dla studenta.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

[1] Laptop dla mnie - 21 letni student IT (2 rok informatyki).

[2] Nie musi być Windowsa, aczkolwiek jest miło widziany, jeśli go nie będzie to go dokupię w przyszłości, na razie potrzebuję tylko Linuxa - nie jest to priorytet i żeby nie podnosił ceny.

[3] Wielkość - powyżej 13 cali.

[4] Dysk nieistotny, ważne aby nie podnosił ceny, bo i tak wrzucę w niego Evo 970. Natomiast jeśli będzie np. cena 50zł większa za dodatek dysku SSD to go wezmę - wrzucę wtedy ten dysk do stacjonarki albo Thinkpada.

[5] Brutto ok. 4,5k PLN, mogę troszkę dołożyć jeśli pojawiłaby się dobra oferta. Bez dodatkowych akcesoriów w cenie. Zamierzam go używać conajmniej 2 lata. Zakup jak najszybciej, maksymalnie do jednego miesiąca.  Mam drugiego laptopa Thinkpad X240, on będzie raczej częściej używany w "trasie". W domu mam jeszcze starą stacjonarkę która robi jako magazyn danych.

[6] Jakość wykonania nie jest priorytetem aczkolwiek powinien być wytrzymały - mój stary Lenovo Y580 rozpadł się po 3 latach pracy jako DTR.

[7] Typ matrycy - nie jest to mus ale preferuję IPS. Chciałbym też aby częstotliwość odświeżania była większa niż 60Hz. Będzie podpinany pod TV 4k - do oglądania filmów, może gier typu Fifa czy Mortal Kombat.  

[8] Często kursuję między domem a mieszkaniem - zazwyczaj dwa razy w tygodniu po 50km. Będę go zabierać na uczelnię. Nie musi być lekki bo jestem przyzwyczajony do bycia przeładowanym, natomiast w niektórych momentach mogę go zastąpić ThinkPadem - np. jakbym musiał coś robić podczas trasy.

[9] Gram mało z powodu braku czasu, raczej mogę zjechać z detalami ale chciałbym mieć wydajność conajmniej GTXa 1050Ti (żeby dać radę coś odpalić w 4k), fajnie jakby dało radę znaleźć GTXa 1060.

Wymagania średnie/duże, z gier nowszych chciałbym ograć Wiedźmina 3 i GTA V, ale oprócz tego nie gram w najnowsze AAA - najwięcej czasu spędzam np. w Docie 2.

[10] Programy to w dużej mierze Matlab, Mathematica i jakieś kombajny do programowania typu IntelliJ. W następnym semestrze dochodzi mi także grafika - tutaj nie wiem w czym będę się bawił.

[11] W przyszłości chciałbym mieć możliwość podpięcia eGPU. Dlatego chcę jak najmocniejszy procesor (i7 8 generacji) i 8-16GB ramu (tutaj nie jestem zdecydowany bo obecne ceny RAMu są bardzo duże więc możliwe że dokupiłbym w przyszłości).

[12] Miałem Y580 i się rozpadł 2 lata temu, kuzyn też ma Y580 kupionego w tym samym czasie i do tego czasu mu trzyma. 

Raczej nie mam preferencji co do marki. Natomiast jako że w najbliższej przyszłości będzie służył do pracy to chciałbym aby w miarę dobrze wyglądał - jak najmniej świecidełek.

[13] Kieruję się ku temu:

Legion y530 - niestety, nie wiem jaką ma matrycę, znalazłem inny model tego legiona z matrycą 144Hz za jakieś 3,8k ale ma i5 a nie i7. Ok wygląd.

Asus Strix Gl503- chyba ideał bo matryca 120Hz, 1050Ti i tani - ale cholerne i5.

Kolejny Legion y530 - ok tylko znowu brak informacji o matrycy.

Lenovo 330- podoba mi się wygląd, ale GTX tylko 1050.

[14] No generalnie to chodzi mi o laptopa z >GTX1050Ti i i7 8 generacji, który nie rozpadnie się po okresie gwarancji, i na którym dam radę pograć (tzn. żeby nie throttlował do poziomu niegrywalności) bo od 2 lat jadę na moim sprzęcie gdzie nawet Terraria jest wyzwaniem. Chciałbym żeby miał matrycę 144Hz - np. do Doty i mniejszego zmęczenia oczu. Tak jak mówiłem, posiadam X240 i mogę go używać jako "mobilniaka" - do pracy w "terenie", natomiast on sobie nie daje całkowicie rady z moimi obecnymi zastosowaniami, np. obliczeniami numerycznymi - przy diagonalizacji dużej macierzy brakuje mi RAMu. 

Teraz jeszcze pomyślałem że mogę trochę poczekać bo jak od miesiąca przeglądam różne oferty (i teraz posty od października) to zauważyłem że ceny poszły do góry, czasami nawet o 500zł, przykład:

Stara oferta za Lenovo 330 - teraz najtaniej do znalezienia za 3700.

Y530 144Hz - ideał, ale za drogi.

Dell G3 - wydaje się ładny, ale znowu, bez szybkiej matrycy. Dodatkowo wydaje mi się że jest zbyt smukly, więc może throttlować?

MSI GV62 - następny który spełnia prawie wszystkie wymagania - oprócz matrycy.

Edytowane przez grzybolevsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS TUF Gaming FX504GM https://www.x-kom.pl/p/463644-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-fx504gm-i7-8750h-16gb-256ssd1tb.html z kodem gaming za 4599 zł :)

  • Procesor:Intel Core i7-8750H
  • Pamięć:16 GB
  • Dysk SSD M.2:256 GB
  • Dysk HDD SATA 5400 obr.:1000 GB
  • Grafika:NVIDIA GeForce GTX 1060
  • Typ ekranu:Matowy, LED, IPS
  • Podświetlana klaiwatura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...