Skocz do zawartości
daszek99

prędkość internetu a domowa infrastruktura sieciowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z racji okresu świątecznego i związanych z nim prezentów w domu przybyło urządzeń podłączonych do internetu, w związku z tym wszyscy doszli do wniosku że warto by zwiększyć prędkość internetu, wiadomo dla większego komfortu użytkowania.

Moje pytanie czy infrastruktura sieciowa pozwala na to by zwiększenie prędkości dało odczuwalny efekt?

Internet pochodzi od lokalnego dostawcy (światłowód) prędkość dzienna 70Mbps nocna 140Mbps, w ramach nowej oferty dostawca za do słownie kilka złoty więcej oferuje teraz 300Mbps w dzień i 500 w nocy

Maksymalna prędkość na każdym komputerze w domu to 100Mbps (mierzone gdy do sieci podłączony był jeden komputer, nic nie było pobierane itd. żaden smartfon telewizor nie korzystał z internetu)
To że dostawca nie zapewnia takiej prędkości jaką oferuje odpada gdyż sąsiad obok ma bez problemu wartości podane w umowie, z tego co szperałem karta sieciowa w komputerze też może mieć ograniczenie, ale sprawdzałem na 3 komputerach i na każdym karta obsługuje 1Gbps ( moja płyta gdyby ktoś miał wątpliwości Gibabyte GA-G33M-S2)

Router do którego wchodzi światłowód dostarczony przez dostawce: Postcom_T103H
Z niego wychodzi kabel do drugiego pokoju i innego routera Pentagram Cerberus P6363
wszystkie urządzenia podłączone kablem dostarczonym przez dostawce (kable cat. 5e)

Może ustawienia routerów są złe nie wiem, zdaje się na łaskę mądrzejszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze a takie pytanie ten co bezpośrednio do niego światłowód wchodzi ogranicza tak samo, z niego leci bezpośrednio kabel do innego komputera i też 100Mbps max, mogę wymienić go samodzielnie czy musi dostawca? (kiedyś temat już był bo nawiasem mówiąc strasznie brzydki jest i chcieliśmy wymienić, odmówił)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pentagram został wymieniony na Totolink A3002RU (cena była okazyjna)
prędkość zwiększona u dostawcy na 300Mbps w dzień 500 w nocy, wymieni jeszcze główny router ale po nowym roku, wszystko super tylko na speedteście pokazuje przedział 180-200 są jakieś inne czynniki przez które nie uzyskam tych 300mbps?

Edytowane przez daszek99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...