Skocz do zawartości
grzechuk

czy temperatury sa ok

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,

po wielu latach tułaczki na laptopach złożyłem siebie następujący piecyk...

i5 9600k / z390 tomahawk / sapphire rx590 / samsung 970 evo m2 / corsair 2×8gb 3000mhz / seasonic focus 750w / nzxt h500 / fortis 3

czy temperatury w stresie (godzina gry w wieśka na ultra w fhd) są ok czy za wysokie? na razie bez oc

cpu -65°C

gpu -78°C

ssd -51°C

mobo -55°C

zostawiać czy kombinować z pastą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU nieco wysoko reszta e granicach normy.  Obudowa faktycznie srednia pod katem dobrej wentylacji i nizszych temperatur. Proponuje sledzic temperatury. Jesli chodzi o karte graficzna to raczej jedynie podkrecenie wentylatorow moze cos pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2018 o 03:09, radiergummi napisał:

Napisał, że bez OC.

Dawno, ale olać.

Równie dobrze mógł napisać, że podczas testów stał na głowie. Co to zmienia?

Jak zapewne wiesz różne procesory na różnych płytach (dokładnie te same modele) ustawiają różne napięcia. Może mieć 1,4V, a może mieć 1,2V i niczym to się nie różni od temperatur po OC, wychodzi na jedno.
Nie podał RPM wentylatorów... Nie podał ilości i rozmieszczenia wentylatorów.
Im więcej danych tym trafniejsza odpowiedź. Z tymi danymi, które podał nie można napisać nic więcej co napisałem i on mógł dojść do identycznego wniosku bez robienia czegokolwiek bo komputer się nie wyłącza i nie spowalnia.

Jak widać nie zależało mu na jakiejkolwiek odpowiedzi poza tą, która udzieliłem bo nie uzupełnił danych. Czort wi czy w ogóle tu zajrzał z powrotem.
 

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...