Skocz do zawartości
impactpl

Samsung C32H711QEUX 32" Curved Quantum Dot poziome linie "scanlines"

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

posiadam monitor Samsunga 244T na matrycy PVA ( 10 letni ), z którego byłem zadowolony natomiast musiałem zakupić drugi większy i wybór padł na Samsung 32" C32H711QEUX Curved ( matryca VA ).

Najpierw miałem problem, żeby go jakoś sensownie skalibrować ( wchodził w fioletowy odcień ), potem były problemy z czytelnością tekstu ( trzeba było zredukować ostrość ) i już byłem w miarę zadowolony z efektu kiedy zauważyłem, że 

na szarych tłach ( także na ciemnym pomarańczowym, błękitnym, purpurowym) widać poziome linie coś jak "scanlines". Tutaj udało mi się uchwycić ten efekt z bliska na zdjęciu: http://oi63.tinypic.com/n5gfp0.jpg

Czy ktoś miał podobne problemy z monitorami Samsunga albo może innymi? Może te matryce tak mają?

Dodam, że mój stary 244T nie ma tego problemu.

Rozważam zwrot do sklepu, natomiast kompletnie nie wiem co brać w jego miejsce "żeby nie wpaść z deszczu pod rynnę" z innymi problemami :/ brałem pod uwagę tylko IPS/VA.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Zdjęcie nie działa. Coś podobnego miałem na XL2411Z i XL2720Z przy 144Hz/120Hz1502VT, ale to akurat norma, aczkolwiek po podłączeniu xl2720z kablem displayport linie zniknęły. Sprawdź co jeśli podłączysz pod inne złącze innym kablem.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...