Skocz do zawartości
Abraxis

Upgrade zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mój zestaw to 

AsRock B150 Fatal1ty Gaming K4/Hyper  /intel B150, DDR4, LGA1151
Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ (BX80662I56402P) 
GoodRam  8GB (2x4GB) 2133MHz CL15 Play (GY2133D464L15S/8GDC)
GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC (SSDPR-IRIDPRO-240) 
SilentiumPC Regnum RG1W (Pure Black, okno) (SPC153)
SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024 (SPC146) 
Samsung S24F350FHUX (PLS, 4ms, HDMI) (LS24F350FHUXEN)
1 x Corsair VS 650W 120mm (z) (CP-902098-EU)
Palit GeForce GTX1060 DualFan 6GB DDR5 192bit (1708/8000)  (NE51060015J9D)

Chciałbym osiągnąć lepszą wydajność w grach, budżet jaki posiadam na upgrade to 1000 zlotych. Dysk ssd jest jedynym dyskiem jaki posadam, ale wystarczy mi miejsce, obecnie pykam tylko w nowego Battlefield. Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy grze w tego battlefielda (zapewne w multiplayerze)(który to battlefield - 1/5?) - zaobserwowałeś, jaki podzespół hamuje cały sprzęt? 

zakładam, że procesor wespół z grafiką.

cpu, bo jego użycie w trakcie gry to często 85-100%, gpu leci i tak na max, 99-100%. Klatki 55-65. Przy wszelkich kotłach i mordobiciach możliwe spadki do 30-40.

Przykładowe filmy z Youtube:

Spoiler

 

Mozna wymienić i5 na i7 i uzyskać płynność bez mikrościęć/stutteringu (usage cpu 50-80%, przy mordobiciach możliwe, że więcej, lecz nie powinno już ciąć):

Spoiler

 

 

lub wymienić kartę na np 1070 (ofc używana kosztuje więcej jak 1000 pln) i uzyskać prawie to samo, co na poprzednim sprzęcie (grafika się nudzi, cpu bottleneck):

Spoiler

 

 

Nagrywanie również zabiera trochę fpsów - nie wiem, jaką metodą powyższe filmy zostały nagrane.

Szczerze? Jeśli chciałbyś wyraźnie zwiększyć wydajność kompa pod battlefielda, musisz wyłożyć więcej niż 1000 zł. Bezpiecznie będzie wymienić i5tkę na i7-6700/7700 oraz zakupić mocniejszą k. graficzną.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Battlefield V na multiplayer. Jeżeli chodzi o liczbę FPS to przy ustawieniach wszystko na low FPSy wahają się od 80 przy spokojnej rozgrywce do 40, kiedy na ekranie się dużo dzieje, przeskok na 40 jest gwałtowny. Wydaje mi się, że karta graficzna daje radę, przynajmniej tyle o ile wywnioskowałem z odczytów. Procesor obciążony do blisko 100%. Nie wiem jak to się przekłada na rozgrywkę, ale ram też blisko pod 8gb.

Myślę, że gdybym odsprzedał obecny procesor to zmieściłbym się w budżecie i zakupił i7. Kości ram to też mały wydatek więc mogę trochę nagiąć budżet, a z kartą graficzną mogę się wstrzymać i wymienić za rok skoro mają wyjść nowe modele.

Tutaj pytanie, czy polecany wyżej i7 6700/7700 będzie pasował pod moją płytę? Jak to jest z RAMem, dokupić dwie takie same kości, czy raczej wymienić na 2 x 8gb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6700 ruszy z miejsca, 7700 dopiero od którejś wersji biosu - zadbaj, aby bios był w miarę najnowszy.

https://www.asrock.com/mb/intel/fatal1ty b150 gaming k4/#CPU

6700k/7700k też się nadadzą, ale skoro masz płytę, która nie pozwoli na OC oraz ceny tych procesorów są wyraźnie wyższe od wersji non-k. to zabawa z cpu K nie ma sensu.

6700 ruszy jeszcze z systemem win7,8,8.1, 7700 teoretycznie ma wsparcie tylko dla 10.

faktycznie, ramu może brakować, nie zwróciłem na to uwagi. 4x4 GB powinny chodzić bez problemu, w końcu to "tylko" 2133 MHz, nie ma na to jednak reguły, jest jakies minimalne ryzyko, ze komp nie wstanie. Bezpiecznie i optymalnie wziąć 2x8 i sprzedać 2x4 jak się uda. U siebie mam 4x4 GB 3000/cl15 (2 identyczne zestawy, kupowane w odstępie 4-5 miesięcy), chodzą normalnie, jeszcze zrobiłem im oc na 3200/cl15 (płyta z170). 16giga jeszcze starczy na szmat czasu, a 32 nie zamierzasz chyba wsadzać, prawda?

2x8GB 2133 cl 15 nówki od około 490zł, 2x4GB te same parametry cena od około 270 zł (patrzyłem morele, xkom, zajrzyj do innych sklepów)

Edytowane przez mrcszyman
link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zatem wybór padł na 6700 i dokupienie dwóch kości ramu. Jako, że zamierzam stary procek odsprzedać to powinny zostać jeszcze jakieś grosze. Obecny zestaw mam skonfigurowany tak, że poprzez podkręcenie BCLK procesor wyciąga 4ghz. Z tego co poczytałem i7 6700 też mogę w ten sposób podkręcić, tylko jak z temperaturami? Może zainwestować dodatkowo w jakieś chłodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...