Skocz do zawartości
Raul

Nowe 1060, 1070, czy używane 1080?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Z góry sorry, za trochę laicki temat, ale głównie chodzi mi o zbadanie róznicy w wydajności między średniej klasy 1060 lub 1070 6GB RAM a 1080 8GB RAM. Cena 1080, lecz używanej plasuje się na poziomie powiedzmy +400zł względem mocnej 1060. 

Czy więc różnica jest tak duża, że warto dopłacać i ponosić dodatkowo ryzyko, że coś będzie nie tak? (niby można znaleźć na gwarancji plus systemy ochronne portali aukcyjnych zmniejszają trochę ryzyko).

ps. a kartę zmieniam tylko dlatego, że kupiłem sobie monitor 144Hz a mój leciwy GTX560 niestety nie ma display portu.... 

 

Dzięki!

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Just now, goral2099 said:

Zakup na już? Bo niedługo ma się pojawić 2060. W zależności od ceny może to być dobry sprzęt o wydajności podobnej do 1080.

Szczerze to nie sądzę, aby cenowo była zbliżona do używanej 1080. Zresztą tak jak piszę, zmieniam tylko dlatego, aby móc cieszyć się z 144Hz. Upgrade do czegokolwiek poniżej 1060 to raczej "nie upgrade" a całkiem blisko od 1060 leży używana 1080, stąd taki pomysł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, goral2099 napisał:

Zakup na już? Bo niedługo ma się pojawić 2060. W zależności od ceny może to być dobry sprzęt o wydajności podobnej do 1080.

Pod warunkiem, że cena 2060 będzie taka jak obecnie cena 1060 której jest następcą. Ale ptaszki ćwierkają, że cena będzie spooro wyższa a więc nie warto czekać na kolejnego ajfona...karte od nv.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi do głowy jeszcze inny pomysł. Jako, że w zasadzie niespecjalnie potrzebuję mocy 1080 a 1060 powinien mi w zupełności wystarczyć,  bo w gruncie rzeczy zależy mi tylko na tych 144Hz na monitorze, to prawdopodobnie jednak zdecyduję się na używaną 1060, co będzie stanowić dla mnie praktycznie 50% oszczędności.

Możecie coś doradzić z Allegro? Większość jest jeszcze na gwarancji producenta plus 30 dni gwarancja rozruchowa:

Wszystkie dostępne: https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-komputerowe-karty-graficzne-260019?offerTypeBuyNow=1&string=geforce 1060&order=d&bmatch=baseline-n-dict-ele-1-3-1130&stan=używane&pamiec=6 GB

 

Przepraszam za 2 posty z rzędu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych pieniądzach można znaleźć nowego rx 580 z kodami na gry a nie używaną minę po koparce z niepełną gwarancją w mało znanym sklepiku. No chyba, że ktoś jest uparty na produkty nv.

Edytowane przez B@nita
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/362223-karta-graficzna-amd-msi-radeon-rx-580-armor-oc-8gb-gddr5.html

( Kup powyższą kartę graficzną i odbierz do wyboru dwie gry spośród trzech : Resident Evil 2,Devil May Cry 5 lub Tom Clancy’s The Division 2 w prezencie )

1060 wolałbym jednak nową :

https://proline.pl/gigabyte-geforce-gtx-1060-windforce2-oc-6gb-gddr5-192bit-pci-e-gv-n1060wf2oc-6gd-p946552

Edytowane przez Phill76
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realna różnica wydajnościowa pomiędzy GTX 1060, a GTX 1080 dochodzi do ponad 100%. Także odpowiedz sobie sam na pytanie czy warto dopłacać ;-) Kolejna sprawa to fakt, że Twój i5 2500K to będzie bottleneck i to ogromny dla GTX 1080. A, nawet taki GTX 1060 często nie rozwinie skrzydeł.

Edytowane przez Gosu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Dart9 said:

Z wyżej wymienionych MSI https://allegro.pl/msi-geforce-gtx-1060-gaming-x-6gb-gw-20-miesiecy-i7738483580.html ma najlepszą kulturę pracy i 20mc gw. Później Gainward Phoenix , zbliżony do JetStream , ale krótyszą ma gwarancję.

Ok, kupiłem taką, ale nową za 260 Euro. To chyba dobry deal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58 minutes ago, radiergummi said:

No chyba nie...

A gdzie znajdę taniej? :)

 

8 minutes ago, Firedash said:

No dobry, ale jak dochodzi do tego przesyłka, to bez szału.

 

Przesyłka darmowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...