Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Raul

Nowe 1060, 1070, czy używane 1080?

Polecane posty

Cześć,

Z góry sorry, za trochę laicki temat, ale głównie chodzi mi o zbadanie róznicy w wydajności między średniej klasy 1060 lub 1070 6GB RAM a 1080 8GB RAM. Cena 1080, lecz używanej plasuje się na poziomie powiedzmy +400zł względem mocnej 1060. 

Czy więc różnica jest tak duża, że warto dopłacać i ponosić dodatkowo ryzyko, że coś będzie nie tak? (niby można znaleźć na gwarancji plus systemy ochronne portali aukcyjnych zmniejszają trochę ryzyko).

ps. a kartę zmieniam tylko dlatego, że kupiłem sobie monitor 144Hz a mój leciwy GTX560 niestety nie ma display portu.... 

Dzięki!

Edytowano przez Raul

Zakup na już? Bo niedługo ma się pojawić 2060. W zależności od ceny może to być dobry sprzęt o wydajności podobnej do 1080.

Just now, goral2099 said:

Zakup na już? Bo niedługo ma się pojawić 2060. W zależności od ceny może to być dobry sprzęt o wydajności podobnej do 1080.

Szczerze to nie sądzę, aby cenowo była zbliżona do używanej 1080. Zresztą tak jak piszę, zmieniam tylko dlatego, aby móc cieszyć się z 144Hz. Upgrade do czegokolwiek poniżej 1060 to raczej "nie upgrade" a całkiem blisko od 1060 leży używana 1080, stąd taki pomysł :)

13 minut temu, goral2099 napisał:

Pod warunkiem, że cena 2060 będzie taka jak obecnie cena 1060 której jest następcą. Ale ptaszki ćwierkają, że cena będzie spooro wyższa a więc nie warto czekać na kolejnego ajfona...karte od nv.

• Upvote 1
  • Downvote 1

A tak powaracając do tematu... Nowe 1060, czy używane 1080? XD

ps. edytowałem temat jeszczeo 1070 nowe.

Edytowano przez Raul

Przyszedł mi do głowy jeszcze inny pomysł. Jako, że w zasadzie niespecjalnie potrzebuję mocy 1080 a 1060 powinien mi w zupełności wystarczyć,  bo w gruncie rzeczy zależy mi tylko na tych 144Hz na monitorze, to prawdopodobnie jednak zdecyduję się na używaną 1060, co będzie stanowić dla mnie praktycznie 50% oszczędności.

Możecie coś doradzić z Allegro? Większość jest jeszcze na gwarancji producenta plus 30 dni gwarancja rozruchowa:

Wszystkie dostępne: https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-komputerowe-karty-graficzne-260019?offerTypeBuyNow=1&string=geforce 1060&order=d&bmatch=baseline-n-dict-ele-1-3-1130&stan=używane&pamiec=6 GB

Przepraszam za 2 posty z rzędu...

W tych pieniądzach można znaleźć nowego rx 580 z kodami na gry a nie używaną minę po koparce z niepełną gwarancją w mało znanym sklepiku. No chyba, że ktoś jest uparty na produkty nv.

Edytowano przez B@nita
  • Upvote 1
  • Downvote 1

https://www.x-kom.pl/p/362223-karta-graficzna-amd-msi-radeon-rx-580-armor-oc-8gb-gddr5.html

( Kup powyższą kartę graficzną i odbierz do wyboru dwie gry spośród trzech : Resident Evil 2,Devil May Cry 5 lub Tom Clancy’s The Division 2 w prezencie )

1060 wolałbym jednak nową :

https://proline.pl/gigabyte-geforce-gtx-1060-windforce2-oc-6gb-gddr5-192bit-pci-e-gv-n1060wf2oc-6gd-p946552

Edytowano przez Phill76
  • Upvote 1

Realna różnica wydajnościowa pomiędzy GTX 1060, a GTX 1080 dochodzi do ponad 100%. Także odpowiedz sobie sam na pytanie czy warto dopłacać ;-) Kolejna sprawa to fakt, że Twój i5 2500K to będzie bottleneck i to ogromny dla GTX 1080. A, nawet taki GTX 1060 często nie rozwinie skrzydeł.

Edytowano przez Gosu
  • Upvote 1

13 hours ago, Dart9 said:

Z wyżej wymienionych MSI https://allegro.pl/msi-geforce-gtx-1060-gaming-x-6gb-gw-20-miesiecy-i7738483580.html ma najlepszą kulturę pracy i 20mc gw. Później Gainward Phoenix , zbliżony do JetStream , ale krótyszą ma gwarancję.

Ok, kupiłem taką, ale nową za 260 Euro. To chyba dobry deal :)

58 minutes ago, radiergummi said:

No chyba nie...

A gdzie znajdę taniej? :)

8 minutes ago, Firedash said:

No dobry, ale jak dochodzi do tego przesyłka, to bez szału.

Przesyłka darmowa.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.