Skocz do zawartości
Lowermann

Zamiana i5-6600k na r5 2600, czy to ma sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiana Z i5 na r5 2600

Hej forumowicze, posiadam obecnie taką oto platformę
I5-6600k, 
MSI-Z270 Tomahawk OPT Boostr, 
G.Skill 2x4 GB Ripjaws V DDR4 Red 2666 CL15
Corsair 2x8 GB Vengence LPX DDR4 3200 CL16
SilentiumPC Grandis XE1236 ver.2 
Phanteks Eclipse P400,
Gigabyte GTX 970 G1 Gaming
LG 23MP65
Chieftec modularny CTF-600, 
Dysk Intel Optane NVMe 16GB
SSD Plextor M6 128 GB, 
2TB Toshiba 

Chcę to wymienić na: (w zasadzie to proc i płytę już zakupiłem)

R5 2600
ASRock Fatal1ty B450

Przełożyć moje pamięci do nowej platformy (jeżeli będą działąć poprawnie)
Wykorzystać dysk Dysk Intel Optane NVMe 16GB z technologią StoreMI do przyśpieszenia talerzowca (mój obecny procesor nie działa z optane i nie mogę go wykorzystać do tego)

Teraz co do karty graficznej, albo GtX 970 wymienić na rt 590 by skorzystać z funkcji free synch, albo kupić gtx 1070 do platformy amd.
Resztę gratów przełożyć do nowej platformy

Teraz w sumie mógłbym za 1000 zł kupić i7-7700k sprzedać mojego za 650 zł więc dopłacając 350 zł miałbym dużo lepszy proc ale... no właśnie intel to już platforma zamknięta i nie włożę już nowszego proca na 1151 bo intel sobie zablokował obsługę tego proca na z270, musiałbym wymienić płytę główną ponownie, przypuszczam że płyty na b450 obsłużą procesory i przyszłej generacji.
Komputera nie tylko używam do grania ale i do pracy, jakaś kompresja plików, składanie filmików.

Teraz do was pytanie, co wy o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyzej. Zostalbym z Intelem jezeli komp wiecej czasu jest wykorzystywany do grania. Dodatkowe rdzenie owszem sprawdza sie, ale tylko w przypadku prac i programow korzystajacych z wielu rdzeni. Ja bym nawet zostal z tym co masz. I5 6600K to wciaz mocna jedostka. Dysk SSD mozna kupic po taniosci

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD już mam, tutaj bardziej mi zależy na Free Synch oraz monitor z free synch,  technologia g-synch nvidii  to droga zabawka, monitor najtańszy z g-synch to prawie 2 k zł z free synch to kwota koło 1000 zł. Jedyny minus to to że nie ma obecnie od amd dobrej karty graficznej. Najmocniejsza jednostka to rt 590, czyli coś między gtx 1060 a 1070.

Tak jak mówiłem, graty już zamówiłem jeżeli chodzi o płytę główną i procesor.

To prawda że w grach intel jest szybszy, lecz jeżeli chodzi o gry które gram, czyli pubg, wot oraz przymierzam się do bfv, to mój proc z 4 rdzeniami jest troszkę słabszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tysiaczek sprzedasz swoją za 650 zł to jest 1070 https://www.x-kom.pl/p/309923-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1070-g1-gaming-8gb-gddr5.html jeszcze do karty gratisy dostajesz możesz je sprzedać :) są takie grupy na FB tam się opłaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko Patronix, ale jak już wcześniej wspominałem chcę coś z technologią freesync od czerwonych.  Na technologię g-sync od zielonych nie stać mnie :) Chyba narazie przesiedzę na swoim gtx 970 do przyszłego roku i poczekam co zaprezentują nowego czerwoni.

A Rtx z ficzerem raytracingu mi nie jest potrzebne.

 

Ale ciekawa propozycja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...