Skocz do zawartości
Lux0R

Laptop do 3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

[1] Sprzęt ma być dla różowej połówki, może być wzięty na raty jak trafią się 0%
[2] Sprzęt lepiej żeby miał system, ale wymagane to nie jest
[3] Rozmiar matrycy do 15,6"
[4] Laptop może mieć SSD/HDD, w sumie obojętnie bo i tak zapewne wsadzę tam jakiś sprawdzony model (chyba, że będzie już zamontowany)
[5 a] Może być i nowy jak i powystawowy (outlet - kiedyś kupiłem i długo służył) Kwota do 3000zł
[5 b] Jak najdłużej, przynajmniej 3 lata (w razie co mam swój laptop i stoi stacjonarka)
[5 c] Zamierzam kupić sprzęt do 2-3 miesięcy (urodziny pod koniec marca)
[6] Jakoś wykonania nienaganna (odpuszczam sobie na start jakieś mega chamskie plastiki - nie mówię tu o dobrym spasowaniu i dobrej jakości)
[7] Rozdzielczość koniecznie 1920x1080, będzie czasami podłączany do TV przez HDMI
[8] Głownie dom + praca, uczelnia
[9] Mimo wszystko lubi pograć czasami w coś nie bardzo wymagającego na ustawieniach low/mid (GTA V, Skyrim, Rocket Legaue)

[10] Programy to raczej pakiet biurowy + ogólne multimedia. Z tego co wiem to nie korzysta z specjalnie jakiś programów.

[11] Wymagania HDMI, USB-C (fajnie gdyby był), 2x USB 3.x, matowa matryca, podświetlana klawiatura + klawiatura numeryczna, czytnik SD - oczywiście jak czegoś nie będzie to można jakoś przeboleć. Dobrze też by było ewentualny upgrade ramu w przyszłości - nie wymagany.
[12] Do tej pory gra na stacjonarce, a używa jakiegoś nędznego 2 rdzeniowego Atoma z 2GB ramu - męczarnia
[13] Z researchu wyszło mi mniej więcej coś takiego i w tym stylu:

Acer Swift 3 Ryzen 2500u

HP Envy x360 Ryzen 2500u

Huawei Matebook D 14 Ryzen 2500u - brak klawiatury numerycznej

Lenovo Ideapad 330 15 Ryzen 2700u - brak podświetlenia, ale estetyczny

Lenovo Ideapad 330 15 8300h GTX 1050 - jak wyżej + tu już coś bardziej pod ewentualnie gry

Acer Nitro 5 Ryzen 2500u RX 560X - jak wyżej, coś bardziej agresywnego do ewentualnego rozpatrzenia i w późniejszym czasie dołożenie RAMu.

Jestem też otwarty na inne propozycję, ale sadze, że sama intergra Intela nie podoła.

Edytowane przez Lux0R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...