Skocz do zawartości

Polecane posty

Cześć.

[1] Sprzęt ma być dla różowej połówki, może być wzięty na raty jak trafią się 0%
[2] Sprzęt lepiej żeby miał system, ale wymagane to nie jest
[3] Rozmiar matrycy do 15,6"
[4] Laptop może mieć SSD/HDD, w sumie obojętnie bo i tak zapewne wsadzę tam jakiś sprawdzony model (chyba, że będzie już zamontowany)
[5 a] Może być i nowy jak i powystawowy (outlet - kiedyś kupiłem i długo służył) Kwota do 3000zł
[5 b] Jak najdłużej, przynajmniej 3 lata (w razie co mam swój laptop i stoi stacjonarka)
[5 c] Zamierzam kupić sprzęt do 2-3 miesięcy (urodziny pod koniec marca)
[6] Jakoś wykonania nienaganna (odpuszczam sobie na start jakieś mega chamskie plastiki - nie mówię tu o dobrym spasowaniu i dobrej jakości)
[7] Rozdzielczość koniecznie 1920x1080, będzie czasami podłączany do TV przez HDMI
[8] Głownie dom + praca, uczelnia
[9] Mimo wszystko lubi pograć czasami w coś nie bardzo wymagającego na ustawieniach low/mid (GTA V, Skyrim, Rocket Legaue)

[10] Programy to raczej pakiet biurowy + ogólne multimedia. Z tego co wiem to nie korzysta z specjalnie jakiś programów.

[11] Wymagania HDMI, USB-C (fajnie gdyby był), 2x USB 3.x, matowa matryca, podświetlana klawiatura + klawiatura numeryczna, czytnik SD - oczywiście jak czegoś nie będzie to można jakoś przeboleć. Dobrze też by było ewentualny upgrade ramu w przyszłości - nie wymagany.
[12] Do tej pory gra na stacjonarce, a używa jakiegoś nędznego 2 rdzeniowego Atoma z 2GB ramu - męczarnia
[13] Z researchu wyszło mi mniej więcej coś takiego i w tym stylu:

Acer Swift 3 Ryzen 2500u

HP Envy x360 Ryzen 2500u

Huawei Matebook D 14 Ryzen 2500u - brak klawiatury numerycznej

Lenovo Ideapad 330 15 Ryzen 2700u - brak podświetlenia, ale estetyczny

Lenovo Ideapad 330 15 8300h GTX 1050 - jak wyżej + tu już coś bardziej pod ewentualnie gry

Acer Nitro 5 Ryzen 2500u RX 560X - jak wyżej, coś bardziej agresywnego do ewentualnego rozpatrzenia i w późniejszym czasie dołożenie RAMu.

Jestem też otwarty na inne propozycję, ale sadze, że sama intergra Intela nie podoła.

Edytowano przez Lux0R

Cytat

Zamierzam kupić sprzęt do 2-3 miesięcy

A w dniach 8-12.01 będą trwały targi CES 2019 na których co nieco pokażą na 2019 r.

Cytat

Ideapad 330-15 i5-8300H/8GB/1TB GTX1050 - jak wyżej + tu już coś bardziej pod ewentualnie gry

Tyle tylko że to jeden z bardziej budżetowych z procesorami H, brak matrycy IPS i wlutowany RAM 4GB.

Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/1000+16/Win10 GTX1050 FHD (2,37kg) - byłby od niego lepszy tyle tylko że trochę droższy bo częściowo aluminiowy i z systemem (wszystkie Acery są wyłącznie z systemem), ma zamontowany fabrycznie Intel Optane 16GB (w slocie M.2).

HP Pavilion 15 i5-8265U/8GB/256/Win10 MX150 IPS (1,78kg) za *3099zł jeśli wpierw załatwicie voucher - z najnowszymi procesorami i5 U (niskonapięciowe)

http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c06165629.pdf - wg. instrukcji serwisowej ma miejsce na drugi dysk.

Cytat

Z researchu wyszło mi mniej więcej coś takiego i w tym stylu

Ma trochę czasu niech się konkretnie zdecyduje czy chce 14,x" czy jednak 15,6" oraz do jakiej max wagi jeśli chce żeby był mobilny.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.