Skocz do zawartości
puacz

Problem z uruchamianiem się laptopa MSI

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od dłuższego już czasu mam problem ze swoim laptopem. Czytałem już wiele artykułów i tematów na ten temat jednak nadal nie udało znaleźć mi się rozwiązania, więc szukam pomocy u Was.

 

Na czym polega problem?

Więc po kolei, naciskam przycisk uruchomienia laptopa. Słyszę, że komputer zaczyna chodzić, lecz ekran jest ciemny, nie wyskakuje ekran płyty głównej, biosu, nie ma nic. Lampka na przycisku uruchamiania świeci się na przemian na kolor czerwony, niebieski. Po jakimś czasie (nie jest on regularny, raz 2 min, następnym 6 min) uruchamia się ekran płyty głównej, bootuje się windows i komputer działa.

 

Problem nie występuje przy uśpieniu, z uśpienia wstaje bez problemu. Natomiast z hibernacji, restartu nie wstaje w ogóle, muszę wykonać hard reset i dopiero wtedy po jakimś czasie uruchamia się komputer.

 

Próbowałem już kilku rozwiązań, takich jak:

- przeinstalowanie komputera

- usuwanie oraz wgrywanie starszych sterowników

- podpinanie innych kości ram, sprawdziłem również swoje i na innym komputerze działają bez zarzutu

- nawet gdzieś wyczytałem, żeby spróbować zrestartować baterię biosu, zrobiłem to, jednak nic to nie dało

 

Mój komputer: (wykaz z cpu-z: https://pastebin.com/0ENd8R56)

MSI GE70 2PC Apache, Intel Core i5 4210H, NVIDIA GeForce GTX 850M, 8GB RAM, 256 SSD + 1000 HDD, Windows 10

 

W tym momencie tyle przychodzi mi do głowy, czekam na Wasze pytania oraz liczę na pomoc. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. 

Wyłączyłem hibernację, lecz nic to nie zmieniło. System Windows jest zainstalowany w trybie UEFI.

Co do aktualizacji biosu to możliwe, że trafiłeś w temat. Otóż jest dostępna aktualizacja systemu bios, jednak nie mogę jej przeprowadzić. Wymaga ona restartu komputera, a tak jak wspominałem po restarcie komputer nie wstaje. Po wykonaniu hard-resetu aktualizacja się przerywa i komputer uruchamia się jakbym w ogóle jej nie przeprowadzał. 

Szukałem w internecie innej opcji na przeprowadzenie tej aktualizacji, ale niczego sensownego nie znalazłem poza ostrzeżeniami, że może to zepsuć więcej niż naprawić. Czy ktoś może zna jakiś sposób, który zaktualizowałby mi system bios?

Na forach sporo osób szukało problemu w grafice. Próbowałem wyłączać karty w menadżerze urządzeń (nie jestem pewny, czy w ten sposób karta się w pełni wyłącza) oraz odinstalowywałem sterowniki i instalowałem starsze wersje, lecz nic nie pomagało. Ta dioda, która przy uruchamianiu zmienia kolor z czerwonego na niebieski, po uruchomieniu oraz przy restarcie, bądź wybudzeniu z hibernacji świeci ciągle na czerwono. Nie wiem czy ma to znaczenie.

Edytowane przez puacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nawet po odpięciu dysku i próbach aktualizacji przez bios komputer po prostu nie wstaje. Natomiast wykorzystując podane narzędzie, nie udaje mi się nawet stworzyć pendrive bootowalnego z racji iż nie pozwala mi na to program. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...