Skocz do zawartości
Cwikla

Wymiana cpy czy ryzen?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Pecet służy mi do grania oraz do streamowania. Kartę z zasilaczem zakupiłem jakiś czas temu ale widzę ze procesor daje z siebie 100%. Oto podzespoły:

Procesor: Intel i5-7400
Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB
RAM: HyperX FURY Black 16GB (4x4GB) 2400MHz DDR4
Płyta główna: Gigabyte B250M-DS3H Intel Socket 1151
Zasilacz: 650W EVGA SuperNOVA 650 G1+

Pytanie dotyczy czy wymieniać procesor na i7 7700 czy ładować się w ryzena,
Taki przykład co bym mógł kupić:
AMD Ryzen 7 1700 BOX 
Gigabyte AORUS AMD Ryzen AM4 AX370 GAMING K5
Corsair Vengeance RGB LED 16GB DDR4 3000

Może wy coś poradzicie sensownego bo czytam oglądam testy itd jedni piszą tak drudzy tak i sam się zastanawiam.
Jeśli bym się przenosił an ryzena to bym stare części sprzedał.
Dzięki za przeczytanie i odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej 7700,ryzeny świetne do samej obróbki video, jednak w grach padaka. szczególnie że rozważasz 1700, najsłabszy z 7-mek.do streamowania też wypadają blado jeśli chodzi o klatki na sekundę,wcale tutaj nie odrabiają strat do intela.poza strumieniowaniem gra przecież też musi używać cpu. zobacz jak 7700k nawet jest szybszy od 1700 a coffee lake i7 robi już z niego sieczkę. Jak stockowy 7700k jest 15% szybszy od ryzena 1700 to ryzen ma osiągi na poziomie i7 6700 nie-K lub nawet niższe.po co ci taki upgrade.

stream.jpg

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radiergummi napisał:

Przeczytaj ten test to zrozumiesz co jest ważne w streamingu.

tylko po co wydawać kasę na całą płatformę,łącznie z mobo i ramem,żeby kupić nasłabszego ryzena.test czytałem nie raz,nie zmiania faktu że 1700 jest do [gluteus maximus] jak chodzi o wydajność w grach,to że się je streamuje nic nie zmienia faktu że samą grę ciągnie słabiutko.

dla mnie ani jedna ani druga opcja nie jest dobra,1700 słaby do gier,7700 na pewno złapie zadyszkę jak przyjdzie do streamowania,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B360 i procesor z K? Po diabła, jak na tym chipsecie nie można kręcić tych procesorów?

Do gier tylko Intel i5 9600 lub lepszy. Przy dobrej płycie głównej na chipsecie Z można go bez problemu podkręcić do 5Ghz. Pamiętaj, że trzeba dokupić jeszcze chłodzenie, bo w zestawie nie ma.

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...