Skocz do zawartości
Ustek

Wymiana procesora w laptopie MSI CX70 2OD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam wielki dylemat a propos wymiany procesora w moim laptopie.

MSI CX70 2OD: Intel Core i5-4200M, GeForce GT740M 2GB, 1x8GB 1600MHz DDR3L, SSD 256GB SATA

Owy procesor jest w podstawce FCPGA946 tak samo jak: i7-4702MQ (występuje w droższym modelu i ma 37W), i7-4712MQ (moc 37W i wygląda mi na to jakby to był po prostu 4702MQ z wyższym taktowaniem), i7-4710MQ (moc 47W i mocniejszy od 4712MQ) oraz i7-4810MQ (też ma moc 47W i wydaje mi się najlepszą osiągami opcją dla mnie).

Zaznaczam że ja nie korzystam z graficznych wytrysków (nie gram w gry i nie renderuję obrazu) więc chłodzenie powinno mimo wszystko dać radę przejąć ciepło wyłącznie z CPU.

Widziałem, że Lenovo ma problemy ze zmianą procka, jak to może być w tym przypadku? Jeżeli się okaże że mogę wsadzić bez problemu mocniejszy CPU to od razu dodaję RAM i większy SSD.

Pozdrawiam Dolny Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może cie ME region zatrzymac ( czarny ekran ) 

Trzeba edytować bios ( bywały przypadki i że NB trzeba było wymieniać -- sprawdz jaki jest w tym lepszym modelu )

Intel antitheft  wita w krainie "polepszenia sobie samemu sprzętu"   taka blokada..

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie mają chipset HM86 więc chyba to nie powinno być problemem. Myślicie że jeżeli przykładowo jak któryś CPU do mnie dojedzie, to jeżeli miałbym czarny ekran i wyczyścił ME Region to będzie wtedy jasny znak, że już nic nie kombinować jak nie zadziała? Czy może są jeszcze jakieś inne kwiatki, które mogą wyrosnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...