Skocz do zawartości
hef44

Monitr 4k+G-sync.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zastanawiam się nad zakupem nowego monitora, obecnie używam 24" Samsunga S24D300. Naszło mnie na monitor 4k z G-Synciem dokładniej Acer Predator XB281HKbmiprz  i się zastanawiam czy jest sens. Gram głównie w Football Manger i Battlefield 1 i V, do tego sporadycznie GTA V plus przeglądanie www. 

Specyfikacja mojego kompa to:

i5 6600K 

Asus Maximus VIII Ranger

16 GB Ram

MSI GTX 1070.

Ewentualnie prosiłbym o polecenie jakiegoś ciekawego monitora. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzałbym tak znów ;)

W średnich detalach powinien zagrać w 4K w w/w produkcje. Można wyłączyć kilka "ficzerów" -zazwyczaj -w nastawach detali , które już wystarczająco upłynnią nam grę .

P.S. Ja obecnie na moim RX580 ujeżdżam Forzę H4 w 4K 60 fps -w średnich detalach- na TV ! W RoTR mam 42 średnio w benchmarku, minimum 30 fps ! 4k detale średnie DX12 bez AA itd...

Np:

 

Edytowane przez Phill76
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2018 o 00:11, radiergummi napisał:

Przy twoim sprzęcie zapomnij o 4K. Max to 1440p i to takie naciągane.

To już zależy od konkretnej gry. Poza tym widziałem ciekawe porównanie i 2560x1440 wygląda całkiem nieźle na monitorze 4K (przy małym pikselu skalowanie nie wprowadza tak bardzo widocznego rozmycia  jaki przy monitorach z niskim PPI). Takze nawet jak kupi monitor 4K i będzie grał w 2560x1440, to nie będzie to specjalnie gorzej wyglądać od monitora tej samej wielkosci z natywnym 2560x1440 ... a literki przy 4K na monitorze 4K w windows, czy zdjęcia poogląda sobie już w wyzszej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...