Skocz do zawartości
barteks1234

Ocena zestawu z Ryzen 5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Na początek nakreślę sytuację:



Mam półtora rocznego (na gwarancji, w idealnym stanie) lapka MSI GL62 z następującymi podzespołami:

CPU: i5 7300HQ

GPU: gtx 1050 4GB

RAM: 2x 8GB DDR4 2400



Dyski:

SSD 1 (M.2): 512GB PLEXTOR PX-G512M6e (Czas pracy dysku:109 godzin)

SSD 2: 120GB GOODRAM (Czas pracy dysku: 3440 godzin)

HDD: 1000GB WD10JPVX (Czas pracy dysku: 587 godzin)



Oryginalny napęd DVD dorzucam osobno bo w jego miejscu jest teraz jeden z dysków.



Myślę, że najopłacalniej byłoby tego plextora i 1 kość pamięci sprzedać osobno.

Całość zapakowana w oryginalny karton.



Za powyższego laptopa chciałbym kupić w miarę jak najlepszy PC. Brakuje mi jednak grzebania przy budzie i raz na jakiś czas tego podekscytowania wynikającego z zakupu nowego podzespołu.



Ile mógłbym dostać za tego lapka?





Dodaję zestaw jaki skleciłem na morele.

Wybór padł na AMD z dwóch powodów. Raz, że zawsze były Intele i jestem ciekawy AMD. Po drugie co się stało z cenami i5 to jakiś szok.



https://www.morele.net/inventory/info/90ace399/



Uwagi:

-Grafika to w zależności ile pieniędzy zostanie. Może 1050ti lub 1060.

-Obudowa to proszę o propozycję. Najchętniej coś małego ale nie jest to priorytet. 

-z czasem dojdzie jakieś chłodzenie typu fortis 3 (miałem z i5 2500k i byłem mega zadowolony)



Aha co najważniejsze. Jak najbardziej MOGĄ być używki (nie licząc procesora, obudowy i dysku)



Proszę o rady i sugestie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dodatkowe radiatorki to świetna sprawa i pokazuje to też, że gdyby producenci nie bali się o swoje topowe modele, to spokojnie mogliby zrobić tanią płytę w której napchaliby żeberek na sekcji zasilania i każdy by miał w czterech literach funkcje które oferują modele za ponad tysiąc złoty.

Edytowane przez Firedash
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, FxJ napisał:

Co do płyty pod Ryzena to z jak najlepszą sekcją zasilania, są tacy co na MSI B350 TOMAHAWK naklejają dodatkowe radiatory

A coś konkretnie polecisz w rozsądnej cenie? Mogą być używki. Wyżej raczej jak 3,8 nie zamierzam kręcić. Powinienem dobić do tej wartości na płycie którą podałem? Bo jeśli tak to nic mi nie potrzeba więcej. Wolałbym się skupić na szybszej pamięci ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Firedash napisał:

Te dodatkowe radiatorki to świetna sprawa i pokazuje to też, że gdyby producenci nie bali się o swoje topowe modele, to spokojnie mogliby zrobić tanią płytę w której napchaliby żeberek na sekcji zasilania i każdy by miał w czterech literach funkcje które oferują modele za ponad tysiąc złoty.

W Tomahawk B350 te radiatorki są ładne, lecz same z siebie za wiele nie robią. Choć lepsze to niż nic, to są one w kształcie litery C gdzie dół jest na sekcji i tyle... Wewnątrz powinni dać trochę materiału i całość poprzecinać. Zwiększyłoby to ogólną masę a co za tym idzie zdolność przejęcia większej ilość energii cieplnej w perspektywie czasu. Przy chwilowych skokach obciążenia dałoby to lepsze rezultaty. 

No ale z drugiej strony to, że u mnie się one grzeją nie oznacza, że będą grzać się u Was podczas normalnych zajęć czy nawet ostrego gamingu. Podczas grania VRMy u mnie ledwie dobijają 60-70C. Problem zaczął się pojawiać dopiero gdy pozostawiałem CPU na 100% obciążenia na dłuższej niż kilkanaście minut przy R7 1800X 4.00GHz na 1.4125V. Nie mówię tu o syntetycznym z d**y wyssanym teście :) A o enkodowaniu moich surówek do archiwum, które wykonuję zawsze po skończonym materiale - co przyznacie szczerze, nie każdy wykonuje czy wykonywać będzie...
Jeśli chcecie sprawdzić co dokładnie mam na myśli pobierzcie darmowy programik który uzywam: http://vidcoder.net
Ustawcie tam ręcznie profil konwersji do HEVC (H.265) ze stałą jakością na poziomie 20 i ustawieniach zdefiniowanych "Wolniejszy". Wrzućcie tam jakiekolwiek filmiki do konwersji, cokolwiek tam macie na dysku choć idealnie by było aby to było 4K do tego na tyle długie, aby proces zajął więcej niż 30 minut. 
W ten sposób sprawdźcie u siebie jak Wasz obecny system sprawdza się w takim "katowaniu" które de facto u mnie jest typowym zadaniem, które mój komp musi przemielić. Po każdym filmiku wrzuconym do sieci wykonuję taki encoding do HEVC i zwykle zajmuje to od kilu godzin do 2 dni. Wszystko w zależności ile surówek nagram i mój R7 1800X musi z tym "dealować" :) 
Tak więc to nie syntetyczne katowanie, a coś, co Sorry Gregory zrobić muszę, bo 1TB na Dropboxie mi się kończy a trzymać surówki wręcz by wypadało :)
No a tutaj więcej na temat mojego doklejania kolejnych radiatorów do radiatorów B350: https://www.youtube.com/watch?v=zSlPpfI45hY

To tak na szybko tu zajrzałem dzięki znajomemu. Jak coś to walcie pod filmem w komenty to tam szybciej zaglądam.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...