Skocz do zawartości
jakuzo

Jak podłączyć audio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w jaki inny sposób mogę podłączyć głośniki do telewizora? Mam tylko 2x HDMI i USB. Brak wszelkich innych....... Telewizor: LG42LN5204
 
Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
 
 

Nie masz wyjścia optycznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euro jest in/out powinno się dać wyciągnąć z niego audio
(technologia z archaiku ale dawniej się tak magnetowid podpinało żeby nagrywać z tv tylko musisz w tv pewnie ustawić żeby dawał sygnał out na Euro) swoją drogo pewnie wszystko jest w manualu opisane ale kto by sobie głowe instrukcja zwracał nieprawdaż?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bleck55

Nie "wyciągniesz" poprzez euro w ten sposób audio...  

jakuzo

Mam taki pomysł Konwerter do dopasowania sygnału 

Kabelek do przejścia z konwertera do głośników  -cinch na jack

ale musiałbyś się wpiąć! fizycznie w sygnał idący do głośników w TV stosując samochodowy konwerter sygnału ... P.s. nie jestem w 100% pewny czy to da radę , ale powinno ;)

Na dobrą sprawę to nie jest konwerter tylko "tłumik" sygnału , dopasowujący jego odpowiedni poziom do wejścia na wzmacniacz  , by nie podać sygnału zbyt mocnego i odseparować go od obwodu pierwotnego ( głośniki w TV ).

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 PO WYBRANIU EURO JAKO ŹRÓDŁO JESTEŚ W CZARNEJ D z wyjściem audio = brak dostępu do TV ...
 
Nie jako źródło tylko wyjście sygnału Tv wypluwa wtedy to co jest wyświetlane. Można tak spiąć dwa tv i to co jest na tv A (z wyjściem euro) będzie wyświetlane na tv B (z wejściem euro) razem z dźwiękiem i tv A można normalnie sterować. Tylko poziom audio będzie pewnie stały.
Jak jeszcze dawno temu pracowałem w markecie to tak się tv na ściance spinało jak nie było spliterow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według opisu ze strony producenta telewizor posiada wejście S/PDIF, wystarczy kabel optyczny + przejściówka.

 

edit: Jeśli nie będziesz wiedział, który to port to wrzuć zdjęcie tyłu telewizora.

Edytowane przez pawsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji nie ma możliwości. Najprędzej zewnętrzny dekoder/odtwarzacz z wyjściem audio, dekoder dla przykładu z wyjściem 3,5mm to WIWA HD90, ok. 110zł, ale to już pewnie rozważałeś.  Rozwiązanie użytkownika bleck55 się nie sprawdzi, bo w telewizorze nie ma wyjścia dźwięku na scart. Jest też szansa po prostu podłączyć głośniki z wyjściem HDMI.

Pozdrawiam.

Edytowane przez pawsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bleck55 napisał:

To może mi wyjasnisz dlaczego jest opisane jako in/out?
Więc skoro jest out i przeznaczone do podpięcia nagrywarki to dlaczego nie wyciągnie z niego dźwięku?

Fizycznie jest to możliwe, kwestia tego, że w opcjach telewizora w ustawieniach dźwięku prawdopodobnie nie znajdzie się wyjście dźwięku na scart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fizycznie jest to możliwe, kwestia tego, że w opcjach telewizora w ustawieniach dźwięku prawdopodobnie nie znajdzie się wyjście dźwięku na scart.
Czyli twierdzi że zrobili standardowe gniazdo do podpięcia nagrywarki które dawli jeszcze w "bańkowcach". Każdy podpinał nagrywarkę i wszystko działało. Ale tu będzie bez dźwięku no logiczne to prawda? wyjście pod nagrywarkę ale z samym obrazem.

I rozumiem nigdy tak nic nie podpinałeś?
Ale się wypowiesz bo Ci się wydaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bleck55 napisał:

Czyli twierdzi że zrobili standardowe gniazdo do podpięcia nagrywarki które dawli jeszcze w "bańkowcach". Każdy podpinał nagrywarkę i wszystko działało. Ale tu będzie bez dźwięku no logiczne to prawda? wyjście pod nagrywarkę ale z samym obrazem.

I rozumiem nigdy tak nic nie podpinałeś?
Ale się wypowiesz bo Ci się wydaje?

Oglądasz telewizje ze źródła jakim jest antena DVB-T, wchodzisz w ustawienia dźwięku w telewizorze, klikasz WYJŚCIE AUDIO/GŁOŚNIKI i nie znajdziesz tam wyjścia dźwięku na scart.

https://www.lg.com/pl/wsparcie/rozwiazania/tv/tv-ustawienia-audio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbym pod kable głośnika od tv dolutowal wejście Jack 3.5 a głośniki telewizora odłączył i podpiął pod Jacka moje że subuferem ( na zasilaniu własnym są) to by grały ?

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądasz telewizje ze źródła jakim jest antena DVB-T, wchodzisz w ustawienia dźwięku w telewizorze, klikasz WYJŚCIE AUDIO/GŁOŚNIKI i nie znajdziesz tam wyjścia dźwięku na scart.
https://www.lg.com/pl/wsparcie/rozwiazania/tv/tv-ustawienia-audio
Wystarczy że w menu przestawisz scard jako out. Może nawet z automatu wysyłać sygnał niektóre tv tak miały.
Różne tv tak spinałem i działało, nie podepnie nie przekona sie kabel kosztuje grosze
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbym pod kable głośnika od tv dolutowal wejście Jack 3.5 a głośniki telewizora odłączył i podpiął pod Jacka moje że subuferem ( na zasilaniu własnym są) to by grały ?

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka


Możliwe że tylko przez chwilę by działało jak tv wypluł by za mocny sygnał na wzmacniacz mógł by go spalić za duże przesterowanie na wejściu i wzmacniacz wypluje zamiast sinusa sygnał z obcietymi wierzchołkami w kwadrat i może popalić wysokotonowce. Nie wiesz jaka jest impedancja wyjścia.

Niby można ale może się też wiele zepsuć.

Tak można kombinować jeśli faktycznie wyjście scar by nie działało.
Ale szczerze wolał bym dokupić dekoder dvdt z wyjściami audio za 100zl niż się pierdzielic z rozkręcaniem i lutowanie gniazda Jack w tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.01.2019 o 20:07, jakuzo napisał:

A ktoś coś wie o funkcji Simplink? Miał do czynienia?  Czytałem że sprzęt który ma taką  funkcję można połączyć z tv ale to chyba tylko przez HDMI. Bo w liście jak na obrazku jest opcja Głośniki

15463696118643917015823315106729.jpg

Simplink służy tylko do obsługi urządzeń wpiętych do TV - pilotem od TV.

https://www.lg.com/pl/wsparcie/rozwiazania/tv/funkcja-simplink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simplink służy tylko do obsługi urządzeń wpiętych do TV - pilotem od TV.
https://www.lg.com/pl/wsparcie/rozwiazania/tv/funkcja-simplink
Takie rzeczy to wiem , umiem czytać i szukać w necie ale chodzi mi czy ktoś miał styczność osobiście z tym.... Dzięki za wszelkie porady i proszę o zamknięcie tematu.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...