Skocz do zawartości
Igi2002

Pierwszy składak za 3500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad kupnem pierwszego składaka pod gry do kwoty około 3500. W tym temacie jestem zielony, więc prosiłbym o pomoc w wyborze części. Do tej chwili wybrałem takie coś:

Intel core i5 8400

MSI GeForce GTX 1050 ti gaming x 4 gb

MSI B360 gaming plus

crucial balistix LT (2x4Gb) 2666MHz cl 16 ddr4

Silentiumpc vero m2 bronze  600W

WD blue 1TB

Jakiś napęd optyczny 

Silentiumpc Spartan 3 pro

Wszystko zamknięte w obudowie Silentiumpc regnum Rg1w pure black

 

 

W miarę możliwości proszę o poinformowanie, czy w/w komponenty są kompatybilne, jeśli coś nie będzie nie tak, proszę o pomoc w dobiorze odpowiednich ogniw komputera.

Z góry dziękuję za pomoc.

Igi2002

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/lista/2qb7lt7pk

Coś takiego by wyszło z gtx 1060, bo proszę, nie pchaj się w 1050 Ti składając wszystko od nowa, koniecznie gtx 1060. Jeśli koniecznie chcesz zmieścić się w tej kwocie, to weź Ryzena + gtx 1060, wydajność będzie o wiele większa niż 8400 + 1050 Ti.

Dodałem inną obudowę, bo masz tam dwa wiatraczki, moim zdaniem warto dołożyć, no i lepiej moim zdaniem 500GB SSD niż pakować się w HDD, natomiast jeśli faktycznie potrzebujesz tyle miejsca to w najgorszym razie 120GB SSD na system + HDD.

 

Ps. Wrzuciłem listę jeszcze raz, bo coś się zepsuło.

Tu przykładowo zestaw z Ryzenem, ale jednocześnie z lepszą kartą, z gaming X, jest o wiele cichsza od tej którą dałem wyżej.

https://www.x-kom.pl/lista/yacclc4m2

Chłodzenia nie trzeba kupować, dopiero jak Cię kiedyś najdzie ochota na kręcenie, to można dokupić np. Fortisa za 150 zł, ale to nie jest konieczność, fabrycznie spokojnie da radę jak nie będziesz kręcić i nie grzeje się tak jak te od Intela.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Firedash napisał:

 bo proszę, nie pchaj się w 1050 Ti

A jaki jest sens pchania się w 1060 którego polecasz przy obecnych cenach? Przecież lepiej wyjdzie kupując rx 580 z dodatkowymi kodami na gry. Zakup i5 8400 też wychodzi cenowo nieopłacalnie przy cenach ryzen 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił:

ASRock AB350 Pro4 345

Ryzen 7 1700 999

2x4GB Patriot Viper 3000 CL 16 285

Sapphire RX 580 8GB Nitro+ 1159

120GB Goodram IRDM MLC SSD 119

1TB toshiba P300 175

Zalman Z3Plus 159

Fortron Raider II 650 299 ( tu można dać oszczędniej np. Silentium 600 Vero L2 ) - 90 zł

= 3540/3450 zł z  x-kom

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie obecnie realia , że na "dłużej" nawet Ryży byłby niezły, chociaż czysto do gier to trzeba jednak 8400 dać lub 9 Gen. Intela.

Postęp obecnie jest trochę słaby, lub ceny "chore". Moje kilkuletnie 5775C niewiele odstaje w grach od tych nowych CPU Ryża i nie tylko ... ( a nawet go zamiata nieraz ) 

Zmiana na i5 8400 i płytę na B360 i będzie ok 3500 , może z malutkim hakiem, z zasilaczem Vero L2. Grafę ja brałbym RXa -jak wyżej.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wielkim fanem intela. Nawet, gdyby wydajność w ryzenie była wyższa niż w intelu, zostane przy 8400.

Jak wielka jest praktyczna różnica pomiędzy gtx 1050ti a gtx 1060 ? Warto dopłacać te 400 zl? Im taniej tym lepiej.

Co do chłodzenia- wiele osób zaleca mi pozostanie przy boxowym chłodzeniu  z 8400. Czy temperatura procesora ma wpływ na jego aktualną wydajność ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wziąć Ryzena i 1060 niż i5 i 1050Ti. A jak jesteś fanem niebieskich to bierz i5 i 1060 lub RX 580/590.

Chłodzenie na wydajność nie będzie mieć wpływu. Będzie ciszej ewentualnie.

Zauważalna różnica to by była jakbyś brał 1080Ti czy RTXa mocnego. A przy 1060 i podkręceniu Ryzena jakiejś wielkiej różnicy nie powinno być.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Firedash napisał:

Warto dopłacić do gtx 1060, różnica do 40-50% czasami.

Ale nie warto jej kupować, jest nieopłacalna.Wolałbym już kupić używkę 1070 z gwarancją i wyjdzie taniej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na produktach nowych, a co do używanych komponentów jestem sceptycznie nastawiony. Sprawa załatwiona gtx 1060 6gb zamiast 1050 ti gaming x 

Jeszcze raz spytam dla pewności, czy wszystko jest ze sobą kompatybilne 

Intel core i5 8400

GeForce GTX 1060 6gb

MSI B360 gaming plus

crucial balistix LT (2x4Gb) 2666MHz cl 16 ddr4

Silentiumpc vero m2 bronze  600W

WD blue 1TB

Jakiś napęd optyczny 

Silentiumpc Spartan 3 pro

Silentiumpc regnum Rg4 pure black

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo msi b360 A-PRO zamiast tej gajming, w proline masz za 360zeta. Procek też można wyrwać w innych sklepach poniżej tysiaka (960zł)nawet doliczając wysyłkę. Pamięci też mogły by być trochę szybsze(3000mhz) ale tu niech mnie ktoś poprawi jak się mylę.

Chłodzenie na razie bym zostawił boxowe, proca i tak nie będziesz kręcił więc po co zbędny wydatek? Jak będzie za gorąco(nie powinno) to zawsze możesz dokupić.Nie widzę ssd w ostatnim zestawieniu, bez tego szkoda składać kompa w obecnych czasach.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...