Skocz do zawartości
atyde

Jaki zasilacz PC? mój stary Corsair się zepsuł..

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani, mam strasznego pecha i dziś w sylwestra padł mój zasilacz w komputerze który kupiłam 1,5 roku temu.
Podaję dokładną specyfikację mojego komputera PC:
- Procesor Intel Core i7-7700, 3.6GHz, 8MB, BOX (BX80677I77700)
- Chłodzenie CPU Thermalright Macho Rev. B
- Karta graficzna MSI GeForce GTX 1080 GAMING X 8GB GDDR5X (256 bit)
- Płyta główna MSI B250M MORTAR
- Pamięć Corsair DDR4, 32GB, 2400MHz, CL16 (CMK32GX4M4A2400C14R)
- Dysk SSD SanDisk X400 512GB SATA3 M.2 (SD8SN8U-512G-1122)
- Zasilacz Corsair RM650X 650W (CP-9020091-EU)

Pozostaje mi się modlić, że padł tylko sam zasilacz bez innych podzespołów, ale jestem dobrej myśli ponieważ
znalazłam komentarze innych użytkowników którzy mieli podobny problem np, cytuje:

"Dziwiło mnie, że zarówno stary, jak i nowy mają bardzo duży pobór prądu przy włączaniu listwy i coś 'strzela',
dlatego już przy nowym jej nie wyłączałem, mimo że nie było mi to w smak. Sam zasilacz może i markowy, podobno z
białej listy, ale nie polecam. Na szczęście PC nie spalił, ale jest bardzo, bardzo awaryjny - w ten cenie oczekuję
czegoś lepszego. Jednak moim zdaniem nie ma co patrzeć na opinie Ceneo, gdzie ludzie mają go od 5 minut i recenzują.
Ja już się przekonałem, że o ile Corsair robi dobre klawiatury i RAMy, to powinien skończyć z zasilaczami.
Tyle dobrze, że psując się nie zniszczyły reszty komponentów."

Zatem pytanie do Was jaki zasilacz polecicie mi zamiast zepsutego Corsair RM650X 650W? Najlepiej tak jak osoba z cytatu pisała żeby nie pobierał za dużo prądu przy włączaniu listwy bo te "strzały" z zasilacza były bardzo głośne aż się nie raz przestraszyłam.

Budżet do 500 zł max.

 

Edytowane przez atyde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, niestety tego który podałeś nie ma na Morele.net, a czy ten będzie ok?
https://www.morele.net/zasilacz-seasonic-focus-plus-platinum-550w-ssr-550px-1487822/
Oraz pytanie czy przycisk hybrid na tym zasilaczu przydaje się? i w jakich sytuacjach?

Zależy mi żeby był w pełni modularny żeby nie męczyć się z kablami tylko użyje tych które są podłączone z Corsair'a. Dziś chciałabym już zamówić.

Edytowane przez atyde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zamówiłam ten model bo ma większą średnice wentylatora 135 mm i ciut lepsze parametry, tak mi doradzili znajomi:

https://www.morele.net/zasilacz-seasonic-prime-ultra-gold-550w-ssr-550gd2-1716938/

Dam znać czy po podłączeniu nowego zasilacza inne podzespoły nie uległy awarii gdy padł Corsair,

ale to dopiero pod koniec tego tygodnia jak dojdzie nowy zasilacz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, atyde napisał:

Ostatecznie zamówiłam ten model bo ma większą średnice wentylatora 135 mm i ciut lepsze parametry, tak mi doradzili znajomi:

https://www.morele.net/zasilacz-seasonic-prime-ultra-gold-550w-ssr-550gd2-1716938/

Dam znać czy po podłączeniu nowego zasilacza inne podzespoły nie uległy awarii gdy padł Corsair,

ale to dopiero pod koniec tego tygodnia jak dojdzie nowy zasilacz:)

Jak Gold może mieć lepsze parametry od Platinium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lowermann, opisze mniej więcej jak to wyglądało.. Wspomniany zasilacz wraz z całym komputerem od nowości mam ~1,5 roku. Od samego początku przy uruchamianiu listwy lubił wywalić mi korki w mieszkaniu, natomiast nigdy nie zdarzyło się to przy włączaniu odkurzacza czy innych urządzeń domowych. Następnie od ok. roku przy każdorazowym włączaniu listwy zasilającej słychać było trzask - taki pojedynczy strzał (coś jakby petarda:x) w zasilaczu (raz bardzo głośno, innym razem ciszej), mimo to komputer działał poprawnie. Działał aż do wczoraj gdy włączyłam listwę trzask był cichy i przycisk power już nie uruchomił PC - sprawdzałam też na innym gniazdku i innym kablu zasilającym:( Zarówno wcześniej jak i wczoraj nie czuć było żadnej spalenizny, dymu, sam zasilacz nie ma nic stopionego - wygląda dosłownie jak nowy. Po wyjęciu z obudowy oglądałam go z zewnątrz (bez rozkręcania) i wyglądał czysto, nic nie latało luzem ale znalazłam dwa drobne zielone kawałki czegoś podobnego do plastiku pod zasilaczem w obudowie. Choć równie dobrze mogły to być jakieś pozostałości przy składaniu komputera ponieważ zamówiłam złożenie PC przez obsługę sklepu.

Cóż, zasilacz Corsair kosztował mnie podobną sumę co nowy zasilacz który dziś zamówiłam, czyli nieco poniżej 500 zł i miał to być zakup na lata ale okazał się niewypałem:( Jestem dobrej myśli, że inne podzespoły nie uległy przez to uszkodzeniu. Zastanawiałam się czy zgłaszać na gwarancję bo nie chcę mieć znowu tego "głośnego" Corsair'a. Dodaję zdjęcie: Z8abYty.jpg

Edytowane przez atyde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeju jak to dobrze gdy się komputer nie psuje, odebrałam nowy zasilacz i zamontowałam go w miejsce starego.
Niestety kabli nie wymieniałam i po podłączeniu wszystkiego komputer nadal nie działał więc przeżyłam
chwile grozy i zwątpienia.. Popełniłam największy błąd używając tych samych kabli bo potem gdy próbowałam
je odłączyć to siłowałam się z nimi godzine czasu. Aż cud że nie powyrywałam tych gniazd od zasilania:|
Gdy odłączyłam i powyjmowałam stare kable, porównałam je z nowymi i dopiero zauważyłam że są napuchnięte,
nie tylko kable ale i wtyczki.. Nowe udało się podłączyć bez większego wysiłku i dopiero wtedy komputer
wystartował ufff.. Ciesze się że przy tak poważnej awarii zasilacza i uszkodzonych kabli nie ucierpiały
na tym żadne podzespoły komputera, jednak myśle że warto zainwestować więcej pieniędzy w lepszy zasilacz.

Nowy nabytek SeaSonic wystartował cichutko bez żadnych niemiłych niespodzianek jak w przypadku Corsair'a.
Temat można zamknąć, dzięki wszystkim i może komuś się przyda moja historia ku przestrodze;) Pozdrawiam

KVDLl74.jpg

uZNt3V6.jpg

Edytowane przez atyde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, widzę że już sobie poradziłaś. Staram się zrozumieć co opisałaś w ostatnim poście, ale nie bardzo mogę zrozumieć problem z napuchniętymi kablami.
Przypuszczam że chodzi Ci o kostki wpinane do płyty? Zapewne bardzo się nagrzewały i przytopiły kostki i w końcu coś się uszkodziło. A komp był podkręcony? Będziesz zasilacz oddawać na gwarancję po tym przytopieniu kostek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie znam się niestety na elektronice ale miałam wrażenie że obwód kabli też się trochę zwiększył
(nie tylko same wtyczki), w każdym razie musiałam je wyrzucić razem ze starym zasilaczem Corsair.
Niestety zrezygnowałam z oddawania na gwarancję ponieważ napotkałam w internecie kilka komentarzy
z podobną sytuacją jak u mnie i zaczęłam zastanawiać się czy po prostu "ten typ tak ma", czyli nawet
naprawiony będzie pobierał max prądu podczas uruchamiania i znowu zacznie wysadzać korki bo tak się
działo od nowości jak już wspomniałam wcześniej.

SeaSonic Focus Plus Platinum 650W, który mam u siebie od niedawna sprawuje się świetnie i nie ma już
tych nieprzyjemnych trzasków przy włączaniu listwy zasilającej (ufffff). Jedynie zaraz po wyłączeniu
komputera jest taki bardzo cichy odgłos pojedynczego cyknięcia (jak w zegarze), ale chyba raczej tym
nie powinnam się przejmować? To jest bardzo ciche ale mój czujny słuch wszystko wychwyci:)
W zasilaczu nie włączałam przycisku hybrid mode, pracuje na domyślnym ustawieniu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzask który wcześniej był spowodowany dużym prądem rozruchu (ładowania kondensatora), w drugim ten klik co słychać to raczej przekaźnik.

Cieszęe się, że jednak wziąłeś tego platinium.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że wyrzuciłaś ten zasilacz, chętnie bym go wziął. Seasonic Platinium to jedne z najlepszych zasilaczy, nawet wersja gold jest godna polecenia.

Ten cyk to tak jak kolega wyżej opisuje, jakiś przekaźnik załącza obwód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...