Skocz do zawartości
tomasz_lbn

Karta graficzna wyłącza się przy minimalnym obciążeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Ostatnio spalił mi się zasilacz więc zakupiłem nowy mianowicie:

Seasonic 650W Focus plus 80 gold

Zamontowalem w komputerze, włączyłem i wszystko działało lecz nie robiłem nic na kompie prze kilka dni poza przeglądaniem stron www.

Dzis z żoną postanowiliśmy obejrzeć film (serial na VOD, nic wymagającego) i niestety po paru minutach na ekranie pojawił się komunikat "brak sygnału", oczywiście wygenerowany przez sam monitor, sam komputer pracuje dalej, wiatrak na CPU chodzi, wiatrak na zasilaczu również, wszystkie diody się świecą włącznie z dioda na karcie graficznej. 

Jak myślicie czy mam pecha i nowy zasilacz jest uszkodzony czy też mogła paść karta, dodam że nawet nie ma prawa się zagrzać, wyłącza po chwili. 

Sam Windows jest włączony już z pół godziny (nie dotykam) i nic się nie dzieje.

 

Reszta sprzetu:

Płyta główna: MSI Z170-A PRO

Procesor: i5-6600 3.3GHz

Karta graficzna: Asus strix GTX 970

Przed uszkodzeniem starego zasilacza nic takiego się nie działo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełączyłem na zintegrowaną kartę i niby działa. Oglądam film już jakieś 30min i nic. Ale jak pisałem wyżej dalej nie jestem pewny czy to nie zasilacz. 

Jako ciekawostkę dodam że podczas uruchomienia prawym przyciskiem na pulpicie panelu sterowania NVidia, wyskakuje tam takie kręcące się logo w 3D nVidia, i od razu po 3 sec. komp mi się wyłącza, czyli to logo na tyle już obciąża kartę że ją wywala, dziwne.

W końcu wyjąłem kartę fizycznie z kompa i przepiąłem display port w wejście z płyty i działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pobawiłem się temperaturami i zauważyłem że kartę odpina przy ok 50st.

Ustawiłem więc w MSI afterburner załączanie wiatraków tak by nie dopuszczały do wyłączenia. Uważam że te 50 stopni to trochę nisko, stąd moje pytanie:

Jak zmienić tą max temp. GPU, w biosie nie znalazłem albo tak to się nazywa że ja nie wiem że to właśnie to. 

 

Niestety zapuscilem 3dmarka i po 10sec. karta sie wyłączyła. Czyli to nie wina temperatury, chyba bez podmiany karty się nie obędzie. 

Edytowane przez tomasz_lbn
Aktualizacja informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Setnik napisał:

Bo prawdopodobnie jeszcze siedzi jeszcze grafika lub płyta główna.

Jak teraz najszybciej zdiagnozować co się uszkodziło? 

Mam zamiar wziąć wieczorem kartę graficzną i pojechać z nią do szwagra na podmianke, to kartę wykluczy ewentualnie. A płytę główną jak sprawdzić? 

Edytowane przez tomasz_lbn
Poprawa błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z płytą trochę gorzej bo uszkodzeń nie widać, a na integrze będzie stabilnie, lecz jak sprawdzisz grafikę będzie coś już wiadomo. Odinstaluj sterowniki NV i zainstaluj sobie coś z serii 399

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie telefonicznej z pobliskim serwisem komputerowym postanowiłem zawieźć im całe pudło bo niby diagnoza za darmo. Zobaczymy co powiedzą. 

Jedno co gość powiedział po otworzeniu obudowy to że karta graficzna jest wygięta od ciężaru i to pewnie dlatego, fakt karta jest dość duża i trochę ją gnie do dołu ale to moim zdaniem raczej nie to, a poza tym komp przez niemal 3 lata tak pracował, wysypał się po awarii zasilacza. 

 

Znalazłem podobny problem z gtx970 dla zainteresowanych, nikt nie pisze o problemach w działaniu:

 

Edytowane przez tomasz_lbn
Wstawienie odnosnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem info z x-kom że karta została sprawdzona przez serwis zewnętrzny i jest w 100% sprawna! Jakaś kpina z ich strony. Pan przez telefon powiedział że mogę się odwołać od decyzji. 

Karty jeszcze fizycznie nie odebrałem ale dziś odbiorę i spróbuję z nią gdzieś pojechać w celu sprawdzenia, włożyć do innego kompa. Bo już sam nie wiem. 

Zna ktoś serwis w Lublinie lub okolicach który mógł by rzetelnie sprawdzić taką kartę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wcześnie padł Ci zasilacz, możliwe, że uszkodził coś na płycie głównej. Musisz sprawdzić swoją kartę u kogoś innego lub inną na swojej płycie głównej.Innej rady nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że najbardziej prawdopodobna wersja to to, że poprzedni zasilacz pociągnął jakiś element ze sobą. Pisałeś wyżej, że chciałeś do kogoś jechać sprawdzić kartę, może zrób to i w 100% wykluczysz, że z grafiką jest coś nie tak, wystarczy ktokolwiek ze składakiem.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Firedash napisał:

Też mi się wydaje, że najbardziej prawdopodobna wersja to to, że poprzedni zasilacz pociągnął jakiś element ze sobą. Pisałeś wyżej, że chciałeś do kogoś jechać sprawdzić kartę, może zrób to i w 100% wykluczysz, że z grafiką jest coś nie tak, wystarczy ktokolwiek ze składakiem.

Tak miałem zrobić, ale na początku oddałem kompa do lokalnego serwisu bo nie wiedziałem że Asus daje 3 lata gwarancji producenta. Oni stwierdzili że karta leży więc zadowolony oddałem do xkomu. A tu karta wraca i twierdzą że jest ok. 

Dzwoniłem do tego serwisu i mają mi dać ekspertyze potwierdzającą usterkę. 

A na własną rękę pojadę do szwagra i wloze kartę do niego bo już zgłupialem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro serwis uważa, że uszkodzona jest karta, jedz do nich, niech włożą sprawną i przekonasz się, że z płytą wszystko jest ok.

Jeśli mają racje to x-kom wali w ch...a albo niezbyt dokładnie ją sprawdzili(o ile w ogóle).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Może dosłownie nic nie robić. Przyjąć i odesłać mając nadzieje, że odpuścisz.

Sprawdź czy działa w innym kompie i jeśli nie działa ślij na rękojmie. 
Masz 12 miesięcy na zgłoszenie rękojmi, więc jeśli usterkę stwierdzisz w 24 miesiącu to masz jeszcze 12 miesięcy na zgłoszenie, czyli w sumie 36 miesięcy.

Możesz też zarejestrować się na stronie:
https://www.asus.com/support/product/aprp/?lang=1045
i zadać pytanie czy produkt o takim numerze S/N był w ogóle u nich na gwarancji.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Nemayu napisał:

Może dosłownie nic nie robić. Przyjąć i odesłać mając nadzieje, że odpuścisz.

Sprawdź czy działa w innym kompie i jeśli nie działa ślij na rękojmie. 
Masz 12 miesięcy na zgłoszenie rękojmi, więc jeśli usterkę stwierdzisz w 24 miesiącu to masz jeszcze 12 miesięcy na zgłoszenie, czyli w sumie 36 miesięcy.

Możesz też zarejestrować się na stronie:
https://www.asus.com/support/product/aprp/?lang=1045
i zadać pytanie czy produkt o takim numerze S/N był w ogóle u nich na gwarancji.

Sprawa stanęła na tym że prywatny serwis o którym wspominałem wystawił mi oficjalną diagnozę, i z tą diagnozą karta została odesłana jeszcze raz, bez odbierania jej z xkom'u. Gość w X powiedział że tak będzie lepiej, że odmawiam przyjęcia. Na razie czekam, dam wam znać jak się temat zakończy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...