Skocz do zawartości
exorcist83

Gigabyte Radeon HD7850 OC 1GB problem na analogu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Otóż od pewnego czasu mam problem podczas wyświetlania grafik 3D, a konkretnie w tle pojawiają się szare, blade paski poziomo o różnej grubości i lekko drgające. Problem ten występuje tylko podczas trybu 3D ( gry, benchmarki ) i tylko przy przesyle analogowym - karta nie ma wyjścia VGA więc używam na karcie portu DVI-I z przejściówką na VGA i dalej przewodem VGA do monitora. Monitor tylko posiada VGA. Po podłączeniu kompa do TV również poprzez kabel VGA z przejściówką problem dalej występuje. Przy podpięciu TV do kompa poprzez HDMI obraz żyleta. Próbowałem 3 różnych kabli VGA oraz dwóch przejściówek dvi-vga ( z Gigabyte ) problem również pozostał. Próbowałem różnych sterowników i nic z tego. Podłączałem i monitor i kompa do różnych gniazdek i dalej to samo. Odpinałem nawet wentylatory w obudowie i też nic to nie dało. Specyfikacja mojego komputera: zasilacz OCZ Game X Stream 600W, procesor Intel I5 3450 taktowania standardowe, płyta główna Asus P8Z68 V pro gen 3, RAM Corsair XMS3 CMX8GX3M2A1333C9   4 GB DDR3-1333, grafika Gigabyte Radeon HD7850 OC 1GB podkręcana jedynie fabrycznie, monitor AGM 19 cali 1440x900 75Hz. System Windows 7 Ultimate 32 bit. Grafika poprawnie identyfikuje monitor. Synchronizacja cały czas włączona. Temperatury wszystkie w normie. Sprawdzałem moją grafikę u brata w kompie również poprzez kabel vga z przejściówką i u niego na monitorze Samsung z rozdziałką 1024x768 obraz był poprawny, bez tych pasków, chyba że przy tak małej rozdzielczości nie było ich widać. Do mojego kompa zainstalowałem jego grafikę Ge Force GT 220 i podpiąłem mój monitor poprzez mój kabel VGA z przejściówką i również obraz poprawny. Brak mi pomysłu co jest grane. Słyszałem i czytałem, że te grafiki HD7850 i inne z tym chipsetem ( Pitcairn ) często mają takie problemy. Czy ktoś z Was ma jakieś pomysły jeszcze albo znalazł u siebie rozwiązanie problemu? Kupno monitora na razie nie wchodzi w grę.

Edit: doszukalem się informacji, że te karty z serii 78xx fabrycznie mają taki problem. Na dniach przetestuje kabel dvi-vga bez przejściówki czy coś się poprawi. Inaczej karta pójdzie na handel, a szkoda bo przypadła mi do gustu.

Edit: niestety kabel dvi - vga bez przejśćiówki również nie przyniósł poprawy. Widocznie temat i problem nie do obejścia.

Edytowane przez exorcist83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...