Skocz do zawartości
zax123

Modernizacja za 1800pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym wymienić podzespoły na lepsze nowsze . Mój budżet to 1800pln w grę wchodzą używane części ( do gier) 
Które wymienić podzespoły i jakie ? 
CPU: Intel Core i5-3350P 3,10 GHz    
RAM: Kingston HyperX DDR3 8GB 1600MHz CL10
MOBO: Gigabyte GA-B75M-D2V
GPU: Asus GTX 960 2GB STRIX     
HDD: Seagate Barracuda 3.5'' 500GB
PSU: Corsair VS 450W ATX 80 PLUS
CASE: SilentiumPC Brutus M23

Edytowane przez zax123
brak zawartości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na ile budżet jest elastyczny ale pomyśl o czymś takim 

mobo matx na b450 (nawet jeśli weźmiesz ryzenka 1 generacji nie warto kupować tańszego mobo bo będzie trudniej o modernizację

cpu tu zależy czy potrzebujesz igpu jak tak to 2200g jak nie można się pokusić o mocniejszego ryzenka pierwszej generacji coś w stylu 1500x

do tego 1060 6gb

i 16 gb ramu najlepiej (ceny ostatnio idą w dół wreszcie (minimum pod ryzenka to 3000 i (cl 15)

do tego budżetowa buda i jakiś zasilacz 550w gold minimum z 5 letnią gwarą

jedynie na ssd może zabraknąć (nie schodziłbym poniżej samsunga 860 evo 250 a najlepiej pro ewentualnie irdm pro 240)

w takiej opcji masz gwarancję na wszystko na minimum 3 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watro nad takim czymś pomyśleć ? 

MSI Radeon RX 570 ARMOR OC 8GB -839,00 zł

MSI B450M PRO-VDH 335,00 zł

HyperX 8GB 3000MHz HyperX Predator Black CL15 -309,00 zł

AMD Ryzen 5 1600X 3.6GHz -599,00 zł

Dysk SSD Crucial MX500 500GB 299zł 

 

Edytowane przez zax123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robertsup Nie straszcie już tak tymi  tanimi SSD, testowali ostro dyski na youtube i wniosek był taki, że normalny użytkownik nie jest w stanie zajechać taniego dysku w kilka lat. Jedyne co, to niektóre najtańsze dyski zwalniają przy dużym zapełnieniu danymi.

@zax123  Jest spoko, ale rozumiem, że RAM w dwóch kościach bierzesz pod uwagę, 2 x 4?

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firedash

to zależy jak kto używa komputera sam windows bez netu zapisuje 1 gb danych dziennie u mnie, z netem limitu nie ma ale średnio 10 gb dziennie idzie tak więc na dysk systemowy z 5 letnią gwarancją nie kupiłbym dysku z tbw mniejszym niż 300 Tb co daje mi margines 150gb dziennie wiec mogę spokojnie pracować grać i co tam jeszcze nie martwiąc się o tbw, tyle że dyski z 300 TB tbw to już wyższa półka, średnio w tym przedziale jest połowa tego a i tendencja jest spadkowa i np wd maja tylko 100 Tb a to już bardzo skromnie należy pamiętać ze sama reinstalacja systemu i niezbędnych programów to średnio 150 gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...